Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Knihovnu roku mají Slušovice, Hulín, Modrá a Horní Lideč

Knihovnu roku mají Slušovice, Hulín, Modrá a Horní Lideč

Slavnostní ceremoniál k ocenění nejlepších knihoven a knihovníků Zlínského kraje se uskutečnil v prostorách Baťova mrakodrapu ve Zlíně. Akci pořádal Zlínský kraj společně s Krajskou knihovnou F. Bartoše.

Ocenění pracovníci a zástupci knihoven
21.říjen 2014 - 10:00

Informoval o tom web Zlínského kraje. Soutěž byla vyhlášena letos v dubnu a do termínu uzávěrky se sešlo celkem osmnáct nominací. Hodnotily se statistické ukazatele, vzhled knihoven, péče o knihovní fond i mimořádné aktivity.

Titul Knihovna roku 2014 Zlínského kraje získala čtyři zařízení (z každého okresu vždy jedno):  Městská knihovna Hulín (okres Kroměříž), Místní knihovna v Modré (okres Uherské Hradiště), Obecní knihovna Horní Lideč (okres Vsetín) a Městská knihovna ve Slušovicích (okres Zlín).

Kromě těchto organizací byli oceněni také jednotliví knihovníci, a to za svou příkladně kvalitní práci. Letos to byly výhradně ženy: Dita Uhříková z Obecní knihovny Rajnochovice, Zoja Chodůrová z Místní knihovny Babice, Alena Kozubíková z Obecní knihovny Valašská Polanka a Hana Stloukalová z Městské knihovny Josefa Čižmáře Vizovice. Zvláštní ocenění radního pro kulturu Ladislava Kryštofa, a to za dlouhodobou vynikající práci v Obecní knihovně v Malé Bystřici, obdržela Radmila Novosadová.

„Smyslem této iniciativy je upozornit na význam knihoven. Ve Zlínském kraji jich pracuje kolem čtyř set. Tyto organizace přispívají nejen k podpoře čtení a kultury, ale také roste jejich význam jako míst pro setkávání a vzdělávání. Věřím, že ocenění nejlepších knihoven a knihovníků Zlínského kraje přispěje k povzbuzení do jejich další činnosti,“ uvedl radní Zlínského kraje pro kulturu Ladislav Kryštof.

Cenu za mimořádný přínos kultuře získá Jiří Jilík

Ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše, Zdeňka Friedlová, vyjádřila názor, že knihovníci jsou lidé, kteří vykonávají obrovské množství neviditelné mravenčí práce, ta však má pro kulturní život ve městech a obcích nezastupitelný význam. Poděkovala proto Zlínskému kraji, že tuto aktivitu podporuje.

(iza, foto: Zlínský kraj)