Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Vsetínský Mikulášský den pro seniory s rekordní účastí a dárkem

Vsetínský Mikulášský den pro seniory s rekordní účastí a dárkem

Ve středu 4.prosince se ve Vsetíně uskutečnil valašský křest Senior karty první pomoci. Na 400 seniorů sledovalo křest slivovicí, kterého se ujala realizátorka projektu místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.

Ilustrační foto z akce
6. prosince 2019 - 07:30

Dále se křtu ujal i lékař Zdravotnické záchranné služby Daniel Bělov a předsedkyně oblastní výkonné rady Českého červeného kříže Jana Sklářová. Mikuláš s družinou následně kartu rozdával jako nadílku.

„Čtyřista seniorů absolvovalo dvouhodinový program: Herecky zpracovanou přednášku o bezpečnosti v dopravě, křest Senior karty, jednoduchou instruktáž od záchranářů. Na závěr si přítomní v dobré náladě zatančili s kapelou Beatles revival.  Vsetín má přibližně 5000 seniorů a za první den bylo vydáno celkem 1400 karet, to mě mile překvapilo. Jsem ráda, že jsou uvědomělí a budou je používat.“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

„Jsem záchranářem již hodně let a opravdu mohu potvrdit, že pokud se Vám něco stane, první, co mi pomáhá, jsou informace o vás. Senior karta první pomoci má vše nezbytné a přitom je velmi jednoduchá a srozumitelná. Je na vás, kam kartu umístíte. Doporučuji mít ji na viditelném místě nebo nosit ji u sebe, protože opravdu nám všem dokáže pomoci,“ sdělil při křtu lékař záchranné služby Daniel Bělov.

V Domě kultury byly v rámci programu představeny i nové informace týkající se bezpečnosti dopravního provozu, které byly ztvárněny pomocí divadelního představení Senior bez nehod. Závěrečnou třešničkou na dortu se stal koncert kapely Beatles revival, při kterém si přítomní zatančili. O výbornou náladu se starali studenti z Klubu ambasadorů Fair trade ze ZŠ Ohrada, ZŠ Sychrov a ZŠ Rokytnice ve spolupráci se sdružením Líska.

„Celá akce mě mile překvapila,obsadili jsme si místa už půl hodiny před ní.  Bylo to moc vydařené, Mikuláš, seniorská karta, kávička a nakonec tanec na Beatles, moc děkuji,“ popsala své zážitky paní Ludmila ze Vsetína.

„Senior karta první pomoci je k dostání zdarma na městském úřadě na informacích v přízemí budovy. V letošním roce bylo vytištěno celkem 2500 kusů, zájem o ně však překonává naše očekávání, na příští rok plánujeme dotisk,“ upřesnila Hlaváčová. Další místo, kde si lze Senior kartu vyzvednout, je Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Výdej těchto karet je limitován třemi kusy na osobu.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci nechal postavit kastelán Pražského hradu

Senior karta první pomoci slouží záchranářům a zachraňujícím osobám při akutním zhoršení zdravotního stavu. Do karty si její držitelé vyplní informace o svých nemocech, užívaných lécích, alergiích a podobně. Tu umístí doma na viditelném místě, aby v případě nutnosti první pomoci zachraňující osoba našla důležité informace, které mnohdy mohou zachránit život.

Pro Zlinskenkenovinky Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)