Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Strážníci přistihli řidiče, který jel přes město více jak „stovkou“

Strážníci přistihli řidiče, který jel přes město více jak „stovkou“

Městská policie Kroměříž v těchto dnech přistihla řidiče vozidla Ford, který se řítil místní částí Hradisko rychlostí 106 kilometrů za hodinu. Povolená je zde přitom jen rychlost 50 kilometrů za hodinu.

Ilustrační foto
19. září 2019 - 07:30

„Řidič po zastavení strážníkům řekl, že spěchal,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš. Motorista se ze svého jednání bude zpovídat u správního orgánu.

Městská policie má nové zařízení na měření rychlosti od podzimu roku 2017. Radnice ho podle starosty Jaroslava Němce koupila proto, aby řidiče motivovala k dodržování povolené rychlosti. „Slušných se to nedotklo. Platí jenom ten, kdo pravidla nedodržuje,“ uvedl Němec. Přístroj pořizuje fotografii i videozáznam. Váží asi 1,5 kilogramu a baterie v něm vydrží devět hodin.


Podle Kubiše se strážníci zaměřují na problematická místa, kde informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují. Kontrolují tak vjezdy a výjezdy do města, hlavní ulice, ale i komunikace u škol a na sídlištích, kde kvůli vysoké rychlosti vozidel vzniká největší nebezpečí zranění chodců. Přestože městská policie netají, že rychlost kontroluje, najdou se řidiči podobní muži v Hradisku. Například v červnu jinému šoférovi hlídka v Trávníku naměřila 104 kilometrů za hodinu.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Kroměříž)