Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Agresivní syn opět zbil matku, vyhrožoval jí a skončil ve vazbě.

Agresivní syn opět zbil matku, vyhrožoval jí a skončil ve vazbě.

Před několika dny opět napadl agresivní syn svou starou matku v rodinném domě v obci na Uherskobrodsku.

Ilustrační foto
9.září 2014 - 07:01

Při posledním útoku letos na jaře policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý muž svou matku opakovaně napadal, urážel ji a jinak týral. Tehdy policisté muže vykázali z domu a obvinili jej z týrání osoby žijící ve společném obydlí. Soud prodloužil vykázání. Týraná stařenka se raději z domu přestěhovala. Před pár dny se vrátila domů, kde byl i její syn. Při prvním kontaktu se ženě zdálo, že se vše spravilo, ovšem opak byl pravdou. Stačilo pár hodin a došlo ke sporu, při němž agresivní muž ovlivněný alkoholem opět napadl svou matku, která ke svému pohybu potřebuje berle.

Syn jí začal vulgárně nadávat, bít pěstmi do hlavy a kopat do nohou. Jeho agresivita každým okamžikem rostla. V jednu chvíli chytil matku pod krkem, začal ji škrtit a vyhrožovat zabitím. Poté v útoku přestal a odešel ven. Za chvíli se vrátil a viděl matku přecházet do jiné místnosti. Přišel k ní, podrazil jí berle a začal ji znovu tlouct. V návalu agresivity, výčitek a nadávek vzal mouku a cukr a sypal je své matce na hlavu. Poté z domu odešel. Stará žena naštěstí tento útok přečkala živá, vyvázla ovšem s řadou podlitin na těle. O napadenou ženu se v ten den postarali její blízcí a následujícího dne žena celou událost oznámila na policii.

Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří po zjištění prvních informací zadrželi podezřelého muže a umístili jej do policejní cely. Při výslechu se muž přiznal k opětovnému napadení své staré a těžko pohyblivé matky. Kriminalisté sedmačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování a z pokusu ublížení na zdraví. Za předchozí dlouhodobě týrání a poslední útok mu celkově ze zákona hrozí až osm let vězení. Kriminalisté podali návrh k podnětu vzetí obviněného muže do vazby. Soud s tímto návrhem souhlasil a obviněný muž se tak nevrátil domů, ale putoval přímo do vazební věznice, v níž by měl zůstat až do soudního jednání. Zlínské novinky informoval por. Mgr. Aleš Mergental.

(ds, foto: arch.)