Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

V Rokytnici přibude 18 parkovacích stání, další se opravují

V Rokytnici přibude 18 parkovacích stání, další se opravují

Na ulici Okružní, v lokalitě pod areálem základní školy Rokytnice, odstartovala v minulých dnech stavba parkoviště a oprava přilehlé komunikace.

Ilustrační foto
6. května 2021 - 07:30

Stavební práce probíhají ve 100 metrů dlouhém úseku od konce stávajících šikmých stání u domu č. p. 443 až po přístup k vchodu do domu č. p. 434. „V rámci této akce vznikne na ulici Okružní osmnáct nových parkovacích stání a jedenáct dalších bude opraveno. Současně dojde v uvedeném úseku k opravě vozovky při zachování současného směrového a šířkového uspořádání,“ upřesnil starosta Jiří Růžička.

Zhotovitelem prací, na něž město vyčlenilo v rozpočtu 1,5 milionu korun bez DPH, je společnost OPEN RE-ECO, s. r. o. Provést by je měla do začátku července. Nejedná se přitom o jedinou investiční akci, která aktuálně na ulici Okružní probíhá. Společnost Swietelsky stavební, s. r. o. zde totiž od dubna provádí druhou etapu opravy komunikace, a to v úseku vymezeném nárožím bytového domu č. p. 445 a křižovatkou za mostem přes Rokytenku.


V rámci opravy, která si vyžádá z rozpočtu města 5,9 milionu korun bez DPH a potrvá rovněž do úvodu července, dojde nejen k opravě komunikace, ale také přilehlých parkovacích ploch a k předláždění chodníků na autobusových zastávkách či výměně přístřešků s lavičkou a odpadkovým košem.

"Zábradlí v místě pro chodce u základní školy bude nahrazeno silničním třímadlovým. Stávající zábradlí v místech u zastávky MHD Kotovo a na opěrné zdi parkoviště před domy čísla popisná 443 a 444 pak budou renovována,“ uzavřel starosta.    

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: MÚ Vsetín)