Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Vandalové řádili u cyklostezky v Otrokovicích

Vandalové řádili u cyklostezky v Otrokovicích

Nejméně čtyři odpadkové koše zničili vandalové během noci z 8. na 9. března u cyklostezky podél řeky Dřevnice. Uvědomělý občan na tuto skutečnost upozornil město dnes v ranních hodinách.

Foto z místa činu
12. března 2018 - 07:30

Jednalo se čtyři odpadkové koše vylomené z podstavců, kde navíc vandalové zdeformovali plechové odpadové nádoby. Naštěstí se koše dají opravit a nebudou se muset pořizovat nové. Pořízení jednoho kusu nového odpadkového koše stojí přibližně dva tisíce korun a je nutné připočíst také instalaci.


„Ničení odpadkových košů a dalšího městského mobiliáře bohužel není výjimkou, ale pravidelně se opakující nešvarem,“ posteskl si jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Vandalové se tímto jednáním dopouští přestupku, za který jim u správního orgánu hrozí sankce až do výše padesáti tisíc plus náhrada vzniklé škody.

„V tomto případě se jedná o přestupek proti majetku, neboť pachatelé způsobili škodu na cizím majetku menší než 5 tisíc korun,“ řekl zástupce velitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík. Zároveň vyzval veřejnost, že pokud obyvatelé uvidí, jak někdo ničí majetek, nechť neprodleně zavolá na bezplatnou telefonní linku 156 a toto jednání oznámí městské policii.

Havaroval a skončil na střeše. Řidič je v nemocnici, spolujezdkyně doma

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)