Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Na pomoc zřejmě brzy přijede Armáda České republiky

Na pomoc zřejmě brzy přijede Armáda České republiky

Během posledních pár dnů se opět z areálu bývalých muničních skladů ozvalo několik explozí, většinou v nočních či dopoledních hodinách.

Z místa výbuchu
3.listopad 2014 - 10:00

Pyrotechnici proto denně vyráží do terénu prozkoumávat přístupové cesty a okolí budov, zda nedošlo k jejich poškození opakovanými výbuchy, či rozmetání další munice. Nyní mají k dispozici další dopravní prostředky ke své maximální ochraně. Kromě hasičského hasícího a vyprošťovacího tanku jsou to již tři policejní obrněná vozidla. Mohou si tedy vybrat pro ně nejvhodnější momentální zabezpečení. Samozřejmě jim v průzkumu stále předchází bezpilotní prostředek, který před vstupem zkoumá množství a druh rozmístěné munice. Zlinskenovinky.cz o postupu prací informovala Monika Kozumplíková z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Dnes mají pyrotechnici v plánu kontrolované ničení nebezpečné munice, kterou včera nalezli v severní části areálu, proto se z místa opět ozvou řízené detonace. Část výbušnin, které byly schopné převozu, je již odvezena do bezpečných vojenských prostorů k likvidaci.

V prostoru je celkem padesát budov, z toho je v sedmadvaceti z nich uložena munice, dvanáct je rozmetanou municí mírně poškozených. Nicméně všechny budovy jsou denně pod kontrolou policejních pyrotechniků.

Během následujících pár dnů se budou v bezprostředním okolí epicentra původní exploze instalovat pachové zábrany kvůli zamezení pohybu zvěře. Policie chce vyloučit možnost, že příčinou explozí, které se téměř denně ozývají, je pohyb lesní zvěře.

Kontrola bezpečného okruhu v délce 1200 metrů od ohniska výbuchu nadále zůstává v rukou policistů Zlínského krajského ředitelství, ke kterým se s největší pravděpodobností v blízké době přidají zaměstnanci Armády České republiky. Prozatím je denně na místě kolem stovky policistů.

(jv,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)