Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Zlín koupí "torzo" a přilehlé pozemky za 53 milionů

Zlín koupí "torzo" a přilehlé pozemky za 53 milionů

Konec dohadů, město Zlín koupí „torzo“ a přilehlé pozemky na Jižních Svazích za 53 milionů korun. Rozhodli o tom na svém jednání radní. Koupi ještě musí schválit nové zastupitelstvo, které vzešlo z komunálních voleb.

Pohled na Jižní Svahy s "torzem"
19. října 2014 - 10:00

Informoval o tom web města Zlín. „Tohle rozhodnutí rady je tečkou za složitými jednáními, které jsme vedli řadu měsíců. Řešili jsme hlavně dva problémy: složité majetkové vztahy a cenu. Vše se podařilo, zbývá tedy už jen souhlas zastupitelstva. Osobně předpokládám, že záměr koupit „torzo“ prohlasujeme a na jaře příštího roku půjde tento nevzhledný betonový skelet k zemi,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Betonové monstrum vyrostlo na sídlišti Jižní Svahy v roce 1988. Mělo se jednat o obchodní centrum, stavbu se ale nepodařilo dokončit a budova od té doby chátrá.

Na počátku jednání, která začala v minulém roce, požadoval majitel za „torzo“ a přilehlé pozemky o rozloze cca 39 tisíc metrů čtverečních částku přesahující 90 milionů korun. Během intenzivních a složitých jednání se městu podařilo snížit cenu na konečných 53 milionů korun.

„Jednání byla dlouhá, ale musím poděkovat majiteli a představitelům rakouské banky za vstřícnost. Myslím, že ocenili, že máme opravdu seriózní zájem mnohaletý problém na Jižních Svazích vyřešit,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Protože rada města záměr koupit „torzo“ a pozemky odsouhlasila, nebude majitel jednat s jinými zájemci. „A to až do rozhodnutí zastupitelstva města,“ upřesnil Oldřich Hlaváček z Odboru právního magistrátu.

Město už má také k dispozici odhad nákladů na zboření a odstranění „torza.“ Půjde o částku kolem deseti milionů korun.

Zlín s Otrokovicemi a Lukovem spojily nové cyklostezky

Na to, co by mohlo vzniknout na pozemcích místo „torza,“ se chce město zeptat v anketě obyvatel. „V první fázi se nabízí odpočinková zóna, která naváže na stávající Centrální park.  V dlouhodobějším horizontu je možnost zde vybudovat například zázemí pro lékaře nebo detašované pracoviště magistrátu, které by lidem usnadnilo vyřizování úředních záležitostí,“ nastínil Ondřej Běták.

(iza, Zlinskenovinky.cz, foto: Město Zlín)