Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Začíná rekonstrukce železniční stanice Vsetín

Začíná rekonstrukce železniční stanice Vsetín

Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce vlakového nádraží začíná. Správa železnic (SŽ), která do realizace plánuje investovat v průběhu tří let 2,5 miliardy korun bez DPH, v uplynulých dnech vybrala zhotovitele.

Vizualizace nového nádraží
29. října 2021 - 07:30

V příštích letech na rekonstrukci železniční stanice navíc naváže přeměna přednádražního a zanádražního prostoru, na níž participuje město Vsetín spolu s dalšími subjekty. Změnou konfigurace kolejiště dojde k náhradě nevyhovujících úrovňových nástupišť v oblouku novými, která budou mít nástupní hranu v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí a bezbariérový přístup.

,,Stávající výpravní budovunahradí nový dopravní terminál. Ten bude sloužit pro potřeby cestujících vlakové i autobusové dopravy a pro zajištění provozního zázemí železniční stanice,“ přiblížila mluvčí SŽ Nela Friebová s tím, že terminál bude mít dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží; to bude komunikačně propojeno s navazujícím podchodem.

Ve spolupráci SŽ a města dojde v sousedství dopravního terminálu k výstavbě parkovacího domu s kapacitou 310 stání, který poslouží potřebám cestujících a zároveň bude řešit současný nedostatek parkovacích ploch v centru Vsetína. V rámci stavby budou zřízeny také dva podchody. Jeden nahradí stávající železniční přechod ve Štěpánské ulici a přejezd v ulici U Křivačkárny, které budou zrušeny. Obě zmíněné ulice pak propojí nová komunikace s chodníkem vedoucí podél železniční trati.


Druhý z podchodů povede nejen na nová nástupiště, ale současně zajistí i propojení centra města s místní částí Na Lapači. Vyústí totiž na straně jedné v podzemním parkovišti Smetanovy nákupní galerie a na straně druhé v lokalitě bývalé Delty, kde město plánuje stavbu záchytného parkoviště a soukromý investor rezidenční bytovou a komerční výstavbu.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)