Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Cizinec napadl „mačetou“ dva muže

Cizinec napadl „mačetou“ dva muže

Krajští kriminalisté stíhají vazebně cizince, který uplynulý víkend napadl ve Vsetíně „mačetou“ dva muže.

Ilustrační foto
1. září 2018 - 07:30

Vyšetřovatel cizího státního příslušníka obvinil ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a trestného činu výtržnictví. Hrozí mu až dvanáctiletý trest odnětí svobody.Incident se odehrál uplynulou sobotu o půl jedenácté večer před barem v centru Vsetína, kde vznikl konflikt mezi cizincem, dvěma muži a jednou ženou.

Čtyřicetiletý cizinec po konfliktu z místa odešel a po několika minutách se vrátil ozbrojen železnou pásovinou s ostřím, připomínající mačetu. Nejprve zaútočil na třiatřicetiletého muže, kterého udeřil „mačetou“ do hlavy. Muž se po útoku skácel na zem, kde zůstal v bezvědomí ležet. Osmatřicetiletý kamarád zraněného muže, který útok viděl, se chtěl na agresivního muže vrhnout, ovšem ten na něj zaútočil stejným způsobem. Silným úderem ho zasáhl do hlavy a z místa utekl. Přítomní přivolali rychlou záchrannou službu, která odvezla oba zraněné muže do nemocnice.


Vsetínští policisté začali ihned po oznámení útoku po muži pátrat a za několik minut ho zadrželi v ulicích Vsetína. „Mačetu“ už samozřejmě u sebe neměl, našel ji pak psovod se psem v křovinách, nedalo místa útoku. Všichni aktéři byli v době incidentu ovlivněni alkoholem, útočníkovi jsme naměřili přes dvě promile.

Krajští kriminalisté začátkem týdne muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a trestného činu výtržnictví a podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Obviněný muž už byl v minulosti ve své zemi odsouzen k trestu odnětí svobody za násilnou trestnou činnost.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh.zlinskenovinky.cz,foto archiv)