Svátek má: Michal

Byznys

Velikost textu:

Společenskou odpovědnost a udržitelnost řeší Univerzita Palackého

Společenskou odpovědnost a udržitelnost řeší Univerzita Palackého

Společenská odpovědnost, udržitelnost, digitalizace, kulturní rozmanitost. Tato a další zásadní témata bude řešit aliance Aurora, sdružení devíti vysokých škol z celé Evropy.

Aula Univerzity Palackého
2. srpna 2020 - 22:02

Členem prestižního projektu, který 9. července schválila a podpořila Evropská komise, je také Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Univerzity, které se rozhodly do sítě Aurora zapojit, se v následujících letech zaměří nejen na sdílení vlastních studentských a vědeckých kapacit a know-how, ale také na úzkou spolupráci se soukromými, veřejnými a občanskými organizacemi. Cílem je směřovat společné aktivity i budoucí absolventy k inovativnímu přístupu v otázce udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti ve všech formách. Důraz kladou na takový regionální rozvoj, který bude následně snadné integrovat do větších evropských struktur a systémů.


Jak říkám ...


„Otázka společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje je pro naši univerzitu jednou z klíčových vizí příštích let. Jsem proto nesmírně rád, že se Olomouc podařilo vřadit do takto prestižního univerzitního projektu. Spolupráce se stejně smýšlejícími evropskými partnery nám pomůže efektivněji rozvíjet naši vědu, excelenci i společnost a má potenciál posunout naši univerzitu na evropskou úroveň v mnoha oblastech,“ vyjádřil svou radost rektor UP Jaroslav Miller.

Partnerství s univerzitami z nejvyspělejších zemí světa

Členy aliance Aurora jsou kromě UP také Islandská univerzita v Reykjavíku, Východoanglická univerzita v Norwichi, Vrije Universiteit Amsterdam, Rovira i Virgili University v Tarragoně, Duisbursko-Essenská univerzita, Univerzita Innsbruck, Copenhagen Business School v Kodani a Neapolská univerzita. Vedle výše zmíněných cílů bude hlavním prvkem společné spolupráce také modernizace vzdělávacích přístupů a posilování rovnováhy evropského vzdělávání, výzkumu a inovací. I proto jsou v alianci zastoupeny univerzity západní, střední i jižní Evropy, další středo- a východoevropské univerzity byly do aliance Aurora přiřazeny jako partneři.


Jak říkám ...


„Členství v Auroře je pro nás pozitivní nejen v otázce tématu odpovědnosti a udržitelnosti, ale také v otázce posilování internacionalizace. Rozvoj a prohlubování mezinárodního prostředí na UP je součástí naší hlavní strategie a taková forma spolupráce ji o to více posiluje,“ kvitoval prorektor UP pro zahraničí Martin Kudláček.


UP byla mimo jiné za vynikající výsledky v internacionalizaci v roce 2019 oceněna prestižní cenou Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání EIAE 2019.

Komplexnější strategie a plány univerzitní aliance Aurora budou představeny v nejbližších týdnech a měsících na oficiální webové stránce. Aurora zaujala odbornou porotu v rámci druhé výzvy iniciativy European Universities, do níž se přihlásilo 62 potenciálních univerzitních aliancí. Evropská komise vybrala 24 z nich. V loňském roce uspělo 17 aliancí. Projekt univerzitních aliancí je finančně podporován programy Erasmus+ a Horizont 2020.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(mm, Prvnizpravy.cz, foto: UP)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.5
ČEZ
437.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
484
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
485
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
770
PHILIP MORRIS ČR A
13580
O2 C.R.
218.5
UNIPETROL
382.5
VIG
534