Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Erik Best: Mafiánství je Evropská hodnota

Erik Best: Mafiánství je Evropská hodnota

Sobotní zjevení ředitele ČEZu Daniela Beneše na pódiu za vítězem po druhém kole prezidentských voleb spustilo v Praze politickou vřavu a je doteď analyzováno ze všech možných úhlů. Píše na svém blogu Erik Best.

Erik Best
31. ledna 2018 - 06:20

S jednou z nejrychlejších a nejtvrdších reakcí přišel zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Na Facebook napsal, že za Zemanem stojí Vratislav Mynář, Martin Nejedlý a šéf ČEZu Beneš a že nastává období boje s mafií, která se pokusí ovládnout náš stát.

Pro mnohé je ale Daniel Beneš jen prodlouženou rukou bývalého ředitele ČEZu Martina Romana, jehož síť zahrnuje podle Petra Honzejka z Hospodářských novin desítky lidí a firem, které si užívají beztrestnosti. Jeden z Romanových kamarádů

Tomáš Krsek vydělal miliardy na obchodech s Českými drahami a Dopravním podnikem hlavního města Prahy a z těchto peněz poslal milion na kampaň Jiřího Drahoše. Krskova bývalá firma Škoda Transportation zase přispěla 200 000 Kč přímo Jandovu think-tanku. Když se to někomu hodí, tak je mafiánství Evropskou hodnotou, končí svůj příspěvek Erik Best. 


"Jakub Janda se ve svých směšných „analýzách“  snaží mentorovat za naše a zahraniční peníze osoby, kterým nesahá po všech stránkách ani po malíček u nohy," napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Stanislav Novotný.

"Pan Janda říká, že tahle zem je naše. Současně ale varuje před svobodou slova a názoru v té naší zemi. Tím mi připomíná jednoho z vyšetřovatelů, který mě v dobách „nedávno minulých“ předvolával do kachlikárny na výslechy. V autobiografickém románu „Smolná kniha“ jsem mu dala přezdívku Chlapeček. Nebyl sice tak fotogenický jako pan Janda, ale intelektuálně by mu byl rovnocenný. Na rozdíl od pana Jandy měl ale intuici a ke konci roku 1989 už působil jako vyplašený králík. Po změně režimu, když jsem Chlapečka náhodně potkala na ulici, se mi omluvil a plaše se ptal, jestli ho nenávidím. Řekla jsem mu, že ne. Protože nenávist ke slouhům jakéhokoliv režimu je zbytečná a jenom bere sílu pro další cestu. Ani pohrdání zmanipulovaným mladým člověkem není dobré. Protože MY (Čechové, Moravané a Slezané) nejsme početný národ a pro své přežití musíme trpělivě a ustavičně přibírat každou dušičku, co bloudí. Zatím jsme to ještě napříč generacemi a navzdory různým typům normalizace a totality nikdy nevzdali," charakterizuje Lenka Procházková.

(rp,prvnizpravy.cz,finalword,foto:arch.)