Svátek má: Milan

Politika

Velikost textu:

Filip: Tato vláda více slibovala, než dělala a lhaní dosáhlo vrcholu

Filip: Tato vláda více slibovala, než dělala a lhaní dosáhlo vrcholu

Ve svém vystoupení Vojtěch  Filip na 8. zasedání ÚV KSČM 9. září 2017 pohovořil jaké má parlamentní strana, které předsedá, ve volbách soupeře.

Předseda KSČM Vojtěch Filip s krajskými předáky, kteří povedou KSČM do krajských voleb
12. září 2017 - 09:47

"Situace doma je samozřejmě vládními stranami hodnocena tak, že došlo k velkému pozitivnímu posunu. Nikdo nezpochybňuje to, že tato vláda nebyla vládou takové demagogie a takové krize jako byla vláda Petra Nečase. Ale nikdo také nemůže zpochybnit, že tato vláda více slibovala, než dělala a že lhaní dosáhlo vrcholu. Zneužívání médií, policie, pro politické kroky, institucí k tomu, aby se opravdu nedostalo slova lidem, je také realitou. V této situaci dnes jsme a v níž nastupujeme do horké fáze naší volební kampaně," prohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip na zasedání ústředního výboru.

"Kdo jsou naši soupeři? Jsou to ti, kteří programově stojí napravo od KSČM a těch je valná většina. Na levici stojí ve skutečnosti pouze KSČM. Všichni ostatní se hlásí k jakési formě podivného liberalismu. Nebo si řekli, že většina občanů ČR uvažuje napravo a že je možno je oslovit pravicovým politickým programem. Dám konkrétní příklad – v minulých dnech jsme měli diskusi ve veřejných médiích, byli jsme konfrontováni s těmi, kteří chtějí výrazným způsobem oslovit mladé lidi. S Piráty. A právě oni považují např. registr smluv za něco, co pomůže proti korupci. Ve skutečnosti si vůbec neuvědomují, že tento zákon, který prosadila tato vládní koalice díky TOP09, likviduje veřejný sektor. A budou říkat, protože mají rádi počítačové hry a sociální sítě, že tím, že se něco zveřejní, bude zabráněno korupci. Ne. Jenom zlikvidují firmy, které jsou v majetku státu, krajů, obcí nebo veřejného sektoru. Protože je jim uloženo více povinností, než mají soukromé firmy," konstatovall Filip.

V další části projevu se věnoval zdravotnictví.

"Cožpak si myslíte, že hnutí ANO jde o to, aby tu byla nezisková zdravotnická zařízení? Nejde jim o to, protože Andrej Babiš se pustil do podnikání ve zdravotnictví. O co mu tedy půjde? Aby se udržely akciové společnosti, společnosti s r.o., které tvoří zisk. Ale my, když budeme připravovat jakýkoliv reformní krok ve zdravotnictví, ať na úrovni kraje či celostátní, tak nám jde o to, aby veškeré prostředky, které se vyberou na zdravotním pojištění, šly do léčení lidí. Nikoliv do odměn manažerů a.s., s.r.o., nebo do kapes vlastníků takových zařízení. A že ne všechna zdravotnická zařízení vlastní veřejný sektor, je jasné. Náš postup bude vždycky jiný, protože nám jde o to, aby systém fungoval pro to, pro co byl zřízen. Nikoliv pro to, aby někomu šly zisky z výkonů do kapes. A mohl bych uvádět příklady, které se týkají každé z těch 20 hlavních politických stran, protože těch dalších 31 nemá šanci, když nekandidují ve všech krajích. Nemají šanci překročit 5 % práh. A i to je součást naší argumentace, že politické strany, které kandidují jen v některých krajích, pouze zakrývají podstatu své kandidatury – to, že chtějí rozmělnit počet voličů tím, že nalhávají lidem, co by ve státě zařídily. Ve skutečnosti jim jde o to, aby část voličů odebraly politickým stranám, které mají zájem pro občany něco udělat, zejména KSČM," bouřil předseda KSČM.


"Máme ještě jiné soupeře. Máme soupeře v  politických stranách, které levicově mluví a pravicově jednají. Klasickým příkladem je sociální demokracie. Když se sociální demokraté na jaře letošního roku pokusili předložit návrh na to, že začnou realizovat svůj původní slib na diferenciaci daní, mj. nikdy nevyužili našich návrhů, které KSČM předkládala v Poslanecké sněmovně, tak se lekli mediální kampaně, kterou proti nim spustili vlastníci jak podniků, tak médií. Protože oligarchizace české politiky pokročila proti r. 2013 výrazným způsobem a i další miliardáři chtějí mít stejný vliv, jako má nyní Andrej Babiš," míní Filip.

Třináctá volební priorita KSČM se týká ne nehoráznému daru církvi!!!

"Důkazů na to máme velké množství a myslím si, že sociální demokracie chyb, odmítnutých slibů, udělala víc než dost. A nejde jen o církevní restituce. Mj. to je také jeden ze slibů, který odhodila sociální demokracie a hnutí ANO při uzavírání volební koalice v r. 2014. A musíme si uvědomit, že všichni, kdo reálně uvažují, vědí, že o žádnou restituci nejde a že vám každý dar zdaní, ale dar za 160 mld. zdaněn není. Mj. realizace tzv. církevních restitucí ohrožuje stabilitu vlastnických poměrů nejen právnických osob, obcí, krajů, ale také právnických osob privátních, fyzických osob, které jsou zpochybňovány žalobami církevních kruhů," upozornil Vojtěch Filip.

Zaplať Pán Bůh český stát vyhrává soudní spory o církevní restituce


(ps, KSČM, Prvnizpravy.cz, foto: ps)