Svátek má: Milan

Politika

Velikost textu:

Neschopnost by měla být trestána jako zvlášť závažný trestný čin

Neschopnost by měla být trestána jako zvlášť závažný trestný čin

"Cokoli rozhodne Poslanecká sněmovna, je vždycky správně. S výjimkou případů, kdy to správně není." glosoval prezident Miloš Zeman  fakt, že  Sněmovna rozhodla o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání. V podobném duchu odpovídal i na další otázky.

Český prezident Miloš Zeman
13. září 2017 - 08:20

"Nejsem žádný aristokrat, který by někoho uvrhoval do nemilosti a někoho jiného vyzdvihoval do milosti. Jsem zvyklý na to, že některá média plácají, a naučil jsem se to ignorovat podle zásady svého přítele Pavla Dostála, který říkal, že s domovnicí se nediskutuje," komentoval prezident Miloš Zeman v nedávném rozhovoru pro PL, který uveřejnil web Pražského hradu,  zaručené zprávy o tom, že je hlava státu namíchnuta na velvyslance Hynka Kmoníčka.

"Cokoli rozhodne Poslanecká sněmovna, je vždycky správně. S výjimkou případů, kdy to správně není." glosoval Zeman zase fakt, že  Sněmovna rozhodla o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, když oba sami požádali o zbavení imunity.

"Chci upozornit, že v Poslanecké sněmovně leží na stole 200 zákonů, které propadnou, a takové luxusy jako mnohahodinové diskuse kvůli pitomostem si může opravdu dovolit jenom česká Poslanecká sněmovna," odpověděl Miloš Zeman na otázku,  proč zhruba osmihodinové jednání o vydání poslanců ze Sněmovny přenášela celou dobu živě Česká televize, zatímco  když Poslanecká sněmovna jednala o kauze OKD, média to v podstatě nezajímalo.


"Fakta jsou taková, že neschopností tehdejšího ministra financí stát prodělal pět miliard korun, protože prodal OKD Karbon Investu za čtyři miliardy a Karbon Invest to za dva měsíce prodal Bakalovi za devět miliard. Pokud Bohuslav Sobotka umí počítat, pak ví, že devět bez čtyř je pět. To znamená, stát kvůli neschopnosti tehdejšího ministra financí přišel o pět miliard korun," řekl  k počínání Bohuslava Sobotky v roli ministra financí, když  stát prodával OKD.

"Chci být velmi zdvořilý, a proto řeknu, že to zatím vidím jako neschopnost. I když se domnívám, že neschopnost by do trestního zákoníku měla být doplněna jako zvlášť závažný trestný čin," dodal k otázce zda-li to vidí  jako „pouhou“ neschopnost.

Miloš Zeman: Zdravý rozum musí zvítězit nad hloupostí !

Celý rozhovor uveřejnil web Pražského hradu, z něhož Prvnizpravy.cz převzaly některé pro Zemana charakteristické  odpovědi na otázky  k aktuálnímu dění. 

(ps, Hrad.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)