Svátek má: Ivana

Politika

Velikost textu:

Praha je s Náměstím Němcova v partě Washington, Vilnius a Kyjev

Praha je s Náměstím Němcova v partě Washington, Vilnius a Kyjev

Od roku 2017 má Rus Boris Němcov, který byl zavražděný v roce 2015,  náměstí ve Washingtonu a parky ve Vilniusu a Kyjevě. "Je strašně důležité, že se v této problematické době rozhodla Praha přidržet demokratických tradic," řekla Němcovova dcera Žanna Němcovová.

Kolik občanů s tím souhlasilo a byli to všichni Pražané?
27. února 2020 - 08:20

„Jsme koalice změny, která se rozhodla vyjít vstříc přání svých občanů a naslouchat jim,“ řekl primátor Hřib s odkazem na petici za přejmenování náměstí v nedávném rozhovoru pro Českou televizi.

Je to náhoda, že v televizním  rozhovoru ani v žádných dalších nebylo primátorem  prozrazeno veřejnosti, kolik lidí žádající přejmenování náměstí v Praze 6  po Borisovi Němcovovi tu petici osobně podepsalo a jen tak bokem byli všichni podepsaní Pražané?

Primátor ještě v rozhovoru pro televizi podotk, že hlavní město se připojuje k iniciativě dalších metropolí, které se k podobnému kroku uchýlily.

Které to ty metropole jsou?

Je to náhoda, že to jsou zrovna   Washington, jehož patrně radní pojmenovali náměstí, které ovšem nesousedí s Ruským velvyslanectvím a dále, že  byly pojmenovány po Borisovi Němcovovi parky ve Vilniusu a v Kyjevě, které rovněž nesousedí s Ruským velvyslanectvím.

Praha se zásluhou současné reprezentace  s Náměstím Němcova dostala do společnosti metropolí jako jsou Washington, Vilnius a Kyjev. Je to dobrá společnost?

(ps, Prvnizpravy.cz, Interview ČT24, obrázek: z  facebooku primátora Hřiba)