Svátek má: Květa

Politika

Velikost textu:

Za napadení strážníka mu hrozí až čtyři roky vězení

Za napadení strážníka mu hrozí až čtyři roky vězení

Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví třicetiletému muži z Fryštáku.

Ilustrační foto
21. září 2018 - 07:30

Muž v sobotu odpoledne ve Zlíně po požití alkoholu bezdůvodně fyzicky napadl strážníka městské policie. Třicetiletý muž přijel v sobotu odpoledne na sídliště Jižní Svahy, kde společně se svými kamarády popíjel venku alkohol. Zmožen požitým množstvím piva i tvrdého alkoholu usnul. Kolem páté hodiny odpoledne procházeli kolem strážníci městské policie. Uviděli muže ležícího na betonovém panelu, který se celý třásl. V obavě o jeho zdravotní stav se snažili muže probudit a zjistit, co se mu stalo. Když se jim podařilo muže probrat, se zlou se potázali. Muž na ně začal útočit nejprve vulgárními výrazy, poté došlo i na pěsti. Strážníci agresivního muže zklidnili a přivolali policisty.

Muzeum regionu Valašsko zve na Den architektury

Dechová zkouška u agresora ukázala více než dvě promile alkoholu. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení muže převezli do policejní cely. Po jeho vystřízlivěnía zjištění veškerých bližších okolností napadení si recidivista, který má v rejstříku trestů již tři záznamy, vyslechl sdělení podezření ze spáchání hned dvou trestných činů. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)