Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Akce HAD ve Zlínském kraji

Akce HAD ve Zlínském kraji

Policisté ve Zlínském kraji se uplynulý víkend zapojili do celostátní akce „Hazard, alkohol, děti“, která je zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní.

Ilustrační foto
3. září 2019 - 07:30

Policisté přistihli 12 dívek a 15 chlapců ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol. Desítky policistů se v pátek a v sobotu večer vydaly do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol. Policisté ve 42 podnicích zkontrolovali téměř 200 osob.


V jejich sítích uvízlo 27 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,23 promile u mladistvé dívky. Na Kroměřížsku jsme pak přistihli večer v bistru opilé rodiče s devítiměsíčním dítětem. Matka nadýchala1,19 promile a otec 1,61 promile. Malého chlapečka si na místě převzali pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dítěte a předali ho babičce. Případem se dále zabývají.
 

Kontroly proběhly ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.

Pro Zlinskenovinky.cz  mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)