Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Bezdůvodně napadl tělesně postiženého muže

Bezdůvodně napadl tělesně postiženého muže

Policisté z Valašských Klobouk sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování čtyřicetiletému muži z Prahy.

Ilustrační foto
11. září 2019 - 07:30

Muž  koncem srpna na parkovišti rekreačního střediska poblíž Valašských Klobouk pod vlivem alkoholu fyzicky napadl tělesně postiženého muže, který seděl ve svém vozidle na místě řidiče a odpočíval. Za tyto trestné činy by násilník v případě prokázání viny a odsouzení mohl strávit až tři roky za mřížemi.

Agresor a o rok starší muž na invalidním vozíku se potkali v restauraci rekreačního střediska. Povídali si společně s dalšími lidmi. Tělesně postižený muž se po nějaké době začal cítit unavený, odebral se proto do svého vozidla, kde si chtěl odpočinout. Jakmile usnul, vzbudil ho křik. Uviděl přicházet svého nového známého z restaurace, který byl značně rozčilený a křičel na něho. Nestihl se už před ním ve vozidle zamknout. Agresor začal muže sedícího ve vozidle bezdůvodně bít pěstmi do obličeje i tělaa vyhrožovat mu zabitím. Napadený muž křičel o pomoc.Jeho volání uslyšeli hosté z restaurace a přiběhli se podívat, co se stalo. Když venku uviděli, co se děje, útočníka zpacifikovali ještě před příjezdem policistů.

Policisté z prvosledové hlídky zjistili, že výtržník ještě předtím napadl další dva hosty restaurace. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,1 promile alkoholu. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení poté muže převezli do policejní cely.


Napadený muž, který se kvůli nepohyblivosti dolních končetin nemohl útoku ubránit, jenom díky včasnému zásahu dalších hostů restaurace neskončil hospitalizovaný v nemocnici.Záchranáři mu povrchové zranění ošetřili. Recidivista, který byl za násilnou trestnou činnost již šestkrát soudně trestaný, se k napadení přiznal.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)