Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Blesková akce policistů z Valašských Klobouk

Blesková akce policistů z Valašských Klobouk

Ve středu 13. září po páté hodině odpoledne zjistil šestatřicetiletý muž z Vlachovic, že mu během tří hodin zmizelo jízdní kolo zaparkované u budovy, kde pracoval a kde ho mívá zaparkované denně.

Ilustrační foto
19. září 2017 - 07:30

Krádež jízdního kola oznámil na linku tísňového volání policie. Finanční újmu si vyčíslil na patnáct tisíc korun. Policisté z Valašských Klobouk přijali oznámení o krádeži jízdního kola od operačního důstojníka o půl šesté. Vytipovali si cestu, kterou se mohl zloděj jízdního kola vydat, a trefili do černého. Pět minut nato mezi obcemi Valašské Klobouky a Lipina uviděli projíždět muže na popsaném jízdním kole červené barvy.


Cyklistu zastavili. Překvapený zloděj se ke krádeži kola přiznal. Vysvětlil, že pochází z Jeseníku, pracuje poblíž Valašských Klobouk a na kole chtěl odjet do Olomouce. Policisté sedmadvacetiletého muže zadrželi, odvezli do policejní cely, kde strávil noc. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Jízdní kolo vrátili majiteli.


Mladý muž byl v minulosti jednou podmíněně potrestaný za majetkovou trestnou činnost.

Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje)

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)