Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Budova holešovského gymnázia je po rekonstrukci

Budova holešovského gymnázia je po rekonstrukci

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy Gymnázia Ladislava Jaroše se uskutečnilo v Holešově. Investorem rok trvající rekonstrukce za 48,630 milionu korun byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy.

Budova holešovského gymnázia
6. září 2019 - 07:30

Na historickém objektu školy byla vyměněna stará okna za nová, opravena fasáda, zateplena část podkroví a zrekonstruována střecha včetně střešních oken. Realizována byla také výměna dřevěné věže na střeše školy.

Zrekonstruované prostory

„Děkuji všem, kteří se na této rekonstrukci podíleli, a jsem rád, že to tak dobře dopadlo. Díky aktivitě města je již v Holešově nádherně opravený zámek a těší mě, že kraj nyní mohl přispět k tomu, že centrum města bude zdobit další krásně a citlivě zrekonstruovaná historická budova,“ uvedl Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, jenž se slavnostního otevření zúčastnil společně s krajským radním pro školství Petrem Gazdíkem.

Zlínskému kraji se na realizaci akce podařilo získat více než šestimilionovou dotaci z Operačního programu Životní prostředí a díky zateplení budovy zde bude dosaženo úspor za energie ve výši 266 tisíc korun ročně.

Specifickou součástí rekonstrukce byla repase 12 metrů vysoké věže, která je dominantou budovy. Konstrukce věže pocházela již z roku 1905 a v minulosti na ní byly provedeny pouze udržovací práce. Na žádost Národního památkového ústavu, města Holešov i dalších subjektů bylo dohodnuto, že věžička nebude zrušena, bude zachována a zůstane nadále součástí historického objektu gymnázia. Zvažováno bylo několik variant, nakonec se s ohledem na havarijní stav věže přistoupilo k její demontáži a vyrobení repliky.

Součástí investiční akce byly dále také související stavební práce, například malby, vyvážení a doplnění topné soustavy objektu, úpravy příček nebo sádrokartonových podhledů, klempířské a štukatérské práce apod.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát)