Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Budova nové interny roste jako z vody

Budova nové interny roste jako z vody

Stavební práce na budově nového interního pavilonu pokračují v Uherskohradišťské nemocnici přesně podle časového harmonogramu. V současné době stavaři dokončují monolitickou konstrukci budovy.

Stavba nové nemocnice
9. ledna 2018 - 07:30

Stavba nové interny je druhou etapou výstavby centrálních objektů v Uherskohradišťské nemocnici. V rámci první etapy vznikl v roce 2014 centrální objekt chirurgických oborů, letos dostanou nové prostory další obory - obě interny a také dětské oddělení.


„Momentálně se dokončuje hrubá stavba – monolitická konstrukce budovy. V průběhu ledna se začne vyzdívat obvodový plášť, dělat rozvody elektřiny, vody, topení, vzduchotechniky, posléze dojde ke vsazování oken a začnou se stavět základy krčku. Práce pokračují dle harmonogramu, pokud vše půjde dle plánu i nadále, budova by měla být hotová na podzim,“ uvedl projektový manažer UHN Ing. Pavel Lečbych.

Nová budova přinese daleko větší komfort pacientům i nemocničnímu personálu.  Samozřejmostí jsou jedno a dvoulůžkové pokoje, klimatizace, internet i televize. Výhodou také bude přesun na vyšetření tzv. suchou nohou - díky propojení budovy interny krčkem s budovou chirurgických oborů i plicním pavilonem.

„Náš personál zase ocení závěsné zařízení, které usnadní manipulaci s pacienty a například také novou potrubní poštu. Ta vznikne nově i v centrálním objektu chirurgických oborů a propojí obě budovy s laboratořemi. Zvažujeme také otevření menšího bufetu,“ řekl ředitel Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Kostel sv. Jakuba Většího je významným dokladem architektury krásného slohu

V nové budově budou mít pacienti k dispozici celkem 141 lůžek (121 interny, 20 dětské), 9 lůžek získá návazná intenzivní péče a 7 dětská JIP. Náklady se vyšplhají na 296 milionů korun bez DPH, z toho 13 milionů poskytne Zlínský kraj na vybudování infrastruktury.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Nemocnice ZK)