Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Bytový dům v ulici Hložkova se začne stavět na jaře

Bytový dům v ulici Hložkova se začne stavět na jaře

Nové městské bydlení přinese novostavba bytového domu v ulici Hložkova. Projekt počítá s deseti byty o velikosti 2+kk a 1+kk. Celkové náklady na stavbu jsou spočítány na 28,3 milionů korun. Radnici se podařilo získat dotaci, která by mohla činit až 17,5 milionů korun.

Ilustrační foto
10. září 2023 - 07:30

V roce 2020 začalo město pracovat na studii nového bytového domu, jehož kapacita by rozšířila plně využívaný a poptávaný bytový fond města. „Poptávka po městském bydlení je stále větší, než možná nabídka. Město Otrokovice vlastní celkem 433 městských bytů. Tyto byty jsou určeny pro různé skupiny obyvatel. V průběhu jednoho roku přidělíme bydlení přibližně deseti až dvaceti novým nájemníkům. Největší je pak poptávka po bytech o velikosti 2+1. Dle tohoto konceptu byla navržena i studie. Vzhledem k finanční náročnosti by nebylo možné realizovat výstavbu hrazenou v plné výši z městského rozpočtu. Veškeré podklady se proto připravovaly s předstihem, abychom se ve správný okamžik mohli ucházet o dotaci. To se nakonec podařilo a vše směřuje k tomu, aby mohla být stavba zahájena v březnu příštího roku,“ popsala starostka města Otrokovice Hana Večerková.Předmětem projektu je výstavba čtyřpodlažního domu, který pojme 7 bytových jednotek 2+kk a 3 bytové jednotky 1+kk s tím, že 4. NP je řešeno jako podkrovní s vikýři. Součástí bytového domu bude příslušenství tvořené místností pro sociálního pracovníka nebo osobu poskytující domovní služby. Objekt je navržen jako bezbariérový, osazený osobním výtahem. Vnitroblok je pak koncipován jako klidový prostor se zelení, lavičkami a případnou možností vybudování malého dětského hřiště pro předškolní děti. Práce by měly být hotovy v druhé polovině roku 2025.

Průběžně město pracuje také na pokračování projektu Nových Hurdisek. Ten počítá s výstavbou tří bloků bytového domu celkem se 42 bytovými jednotkami a příslušenstvím. „U tohoto projektu máme příslib dotace, proto intenzivně řešíme dopracování všech potřebných dokumentů, aby stavba mohla začít co nejdříve. Vzhledem k tomu, že celkové náklady projektu přesahují 185 milionů korun, počítáme s financováním prostřednictvím úvěru. I v tomto ohledu využijeme v maximální možné míře nabídku zvýhodněného úvěru s úrokem 3 % a fixací po celou dobu splácení. Pokud vše půjde podle plánu, stavba by mohla být zahájena na přelomu roku 2024 – 2025,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.   

Zlínskénovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice .

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meuotrokovice)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%