Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Cantica laetitia zazpívá na Májovém koncertě v Malenovicích

Cantica laetitia zazpívá na Májovém koncertě v Malenovicích

Zlínský pěvecký sbor Cantica laetitia pořádá Májový koncert 19. května v 17 hodin v Modlitebně Adventistů sedmého dne ve Zlíně - Malenovicích.

Pěvecký sbor Cantica laetitia
15. května 2018 - 07:30

Na koncertě sboristé představí skladby soudobých autorů Ērikse Ešenvaldse, Petera Špiláka, Terezy Surovíkové a dalších. Cantica laetitia pod vedením sbormistra Josefa Surovíka zazpívá také pět Hebrejských
milostných písní od amerického dirigenta a skladatele Erica Whitacra, který patří mezi nejpopulárnější současné autory. Posluchači se mohou těšit i na skladbu Lay a garland Roberta Lucase Pearsalla nebo český madrigal Hej! Máme na prodej od Bohuslava Martinů.


Většinu skladeb, které zazní na Májovém koncertě, budou členové sboru Cantica laetitia v červnu nahrávat v Českém rozhlase Ostrava. Zlínský sbor letos opět odcestuje na zahraniční soutěž. Smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia se letos objeví na 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby, který se uskuteční od 6. do 9. prosince 2018 v Bratislavě. Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.

U požáru zaparkovaného autobusu na Vsetínsku zasahovaly tři jednotky hasičů

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Sabina Kučerová, PR manažerka sboru Cantica laetitia Zlín.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Cantica laetitia Zlín)