Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Část vsetínské Žerotínovy ulice se na 2 měsíce uzavře

Část vsetínské Žerotínovy ulice se na 2 měsíce uzavře

Předáním staveniště bude v pondělí 13.září zahájena oprava zhruba stometrového úseku komunikace na Žerotínově ulici ve Vsetíně. Trvat má maximálně 60 dní.

Žerotínova ulice ve Vsetíně.
12. září 2021 - 07:30

Ta během realizace stavebních prací si vynutí kompletní dopravní uzávěru a na ni navazující objížďky. Po loňské opravě komunikace Žerotínovy v úseku od křižovatky s Tyršovou ulicí u Masarykova gymnázia po vyvýšený přechod pro chodce před hotelem Vsacan přichází letos na řadu další část. Tentokrát od zmíněného vyvýšeného přechodu pro chodce po křižovatku s ulicí Smetanova.

„Vozovka na Žerotínově ulici je silně zatížena automobilovou a zejména autobusovou dopravou. Tomu odpovídá její stav, kdy povrch z kamenné dlažby vykazuje značné nerovnosti, nemá dostatečný příčný spád a při deštích dochází k tvorbě kaluží,“ konstatoval starosta Jiří Růžička.

Samotná oprava bude spočívat v navýšení středu komunikace pro zajištění dostatečného příčného spádu. Po odstranění stávajících konstrukčních vrstev bude provedena drenáž, položena vrstva z kameniva zpevněného cementem, následně ložní vrstva z kameniva a provedena zpětná pokládka původní dlažby.


Během stavebních prací bude zmíněný úsek Žerotínovy ulice dopravě zcela uzavřen a řidiči tedy musí počítat s objížďkami. Například autobusy MHD, které za běžné situace projíždějí Žerotínovou ulicí na trase mezi autobusovým nádražím a Dolním náměstím, budou během opravy jezdit po ulici Nádražní, okružních křižovatkách u Stavebního bytového družstva a bývalého Telecomu a ulici Hlásenka.   (pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)