Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Červený kříž vyzývá: Dezinfikujte své okolí

Červený kříž vyzývá: Dezinfikujte své okolí

Členky vsetínské pobočky Českého červeného kříže v průběhu října začaly s dezinfekcí veřejných prostor města Vsetína. A k podobnému počínání vyzývají i další Vsetíňany.

Ilustrační foto z akce
31. října 2020 - 07:30

Dezinfekce se dočkaly lavičky na veřejných prostranstvích, zábradlí u vstupu do polikliniky a další hojně navštěvovaná a využívaná místa. Provedly ji dobrovolnice z Českého červeného kříže, které se tak snaží zabránit šíření koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19.

„Vyzýváme také širokou veřejnost k tomu, aby se do dezinfekce zapojila. Když si každý vydezinfikuje ve svém okolí kliku v kanceláři, bankomat, který využívá, domovní zvonky, dveře, nákupní košíky či jiné plochy, jichž se dotýká spousta lidí, můžeme si svoje město udržet ve vyšší čistotě a tím bude i bezpečnější,“ říká ředitelka Okresního sdružení Českého červeného kříže Vsetín Lenka Vítková s tím, že se svými kolegyněmi z ČČK bude v této činnosti v rámci možností pokračovat.

„Je nás ale málo, členky, které jsou většinou zároveň i zdravotními sestřičkami, jsou maximálně vytížené v práci ve zdravotnických zařízeních, takže se potýkáme s nedostatkem lidí,“ vysvětlila Vítková s tím, že tak mezi sebou rádi přivítají dobrovolníky, kteří by jim chtěli s dezinfekcí veřejných prostor pomoci.


„Můžete se obrátit přímo na mne, na telefonní číslo 737 010 808. Potřebné vybavení, jako jsou rukavice, roušky a samozřejmě dezinfekci vám poskytneme,“ dodala Vítková.


Podpořit ČČK a dezinfekci veřejných ploch se rozhodla i vsetínská radnice. „Moc si této aktivity vážíme, proto jsme se rozhodli darovat ČČK dezinfekci na povrchy a na ruce, během příštího týdne by mělo proběhnout její předání, “ uzavřel starosta Jiří Růžička.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)