Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Česká pošta otevře novou pobočku v Kroměříži na náměstí Míru

Česká pošta otevře novou pobočku v Kroměříži  na náměstí Míru

Obyvatelé Kroměříže budou moci od 8:00 od čtvrtka 1.června využívat novou pobočku České pošty, kterou státní podnik otevře v městském domě na náměstí Míru v prostorách, kde dříve sídlila restaurace Slavia.

Městský dům na máměstí Míru v Kroměříži
29. května 2023 - 07:30

Mělo by se jednat o jednu z nejmodernějších poboček pošty v České republice. Město České poště prostory pronajímá, neboť zajištění poštovních služeb pro občany považujeme za velmi důležité,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Prostory v budově číslo popisné 520/1 si Česká pošta od města pronajala bezplatně, a to do 15. května 2030 s možností prodloužení o další dva roky. Pošta sice nájemné neplatí, ale podílela se finančně na rekonstrukci pronajatých prostor v prvním nadzemním podlaží objektu.

Podle mluvčího České pošty Iva Vysoudila bude pobočka České pošty na náměstí Míru ve zbrusu novém designu, bude bezbariérová a nabídne nový typ obsluhy. „Bude mít čtyři přepážky, dvě univerzální, jednu pro Balíkovnu a poslední pro CzechPOINT. Pobočka bude poskytovat kompletní rozsah služeb, s výjimkou specializované bankovní nebo pojišťovací přepážky,“ popsal Vysoudil.

Výhodou pro občany podle něj bude nový vyvolávací systém, jehož využitím se občané vyhnou dlouhým frontám. „Na pobočku bude možné objednat se z domova předem na konkrétní den a čas. Po příchodu na poštu pak stačí zadat do vyvolávacího systému obdržený kód a klient je ihned vyvolán k přepážce. Stejně tak jsou přednostně obsluhováni klienti Balíkovny,“ doplnil Vysoudil.

Kroměříž tak 1. června opět získá pobočku pošty číslo 2. Pod tímto číslem dříve fungovala pobočka na Velkém náměstí, kterou pošta uzavřela v roce 2021. V Kroměříži nyní funguje pobočka číslo 1, „hlavní“ pošta ve Spáčilově ulici, a také pobočka číslo 3 v ulici Velehradská a pobočka číslo 4 v Havlíčkově ulici.Zmíněné poslední dvě pobočky ale Česká pošta hodlá k 30. červnu letošního roku zrušit. Pobočku v Havlíčkově ulici nahradí nová, nedaleká pobočka na náměstí Míru, s rušením pobočky ve Velehradské ulici ale vedení kroměřížské radnice nesouhlasí. Pobočka je totiž spádová pro sídliště Slovan a Zachar a zejména pro starší občany je její rušení nepříjemné.

Zlínskénovinky.cz informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meukromeriz)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%