Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Charitní domov Otrokovice chce vylepšit zahradu pro uživatele

Charitní domov Otrokovice chce vylepšit zahradu pro uživatele

Charitní domov Otrokovice uspěl svou grantovou žádostí v programu ČSOB Pomáhá regionům. Na webových stránkách je popsána konkrétnější představa o podobě zahrady.

Ilustrační foto
12. června 2018 - 07:30

„Rádi bychom touto cestou poprosili naše příznivce a podporovatele, aby nám pomohli náš sen o vysněné zahradě naplnit, a to prostřednictvím finančního příspěvku na webových stránkách ČSOB,“ požádal Tomáš Bernatík zástupce ředitele Charity sv. Anežky Otrokovice.

V sekci Zlínský kraj je k nalezení tento projekt s konkrétními informacemi. Finanční příspěvek je možné zaslat na bankovní účet přes variabilní symbol nebo pomocí platby online. Uzávěrka příjmu finančních příspěvků je stanovena na 26. června.


A o co se vlastně jedná? Hlavním zájmem je upravit zahradu tak, aby zde mohli senioři z Charitního domova Otrokovice trávit více času společnými aktivitami.


„Z toho důvodu jsou potřeba jisté úpravy terénu. Pro zvelebení a přizpůsobení místa k příjemnému pobývání našich starších spoluobčanů je pak v plánu úprava okrasné části a přibude také užitková část zahrady, kde budou senioři sami opečovávat terapeutické záhonky se zeleninou a květinami. Pro větší pestrost bude vysázena bylinková zahrádka a pochutnat si budeme moci také na plodech rybízu, angreštu a jahod,“ vysvětlil Tomáš Bernatík.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)