Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Chatka i sklep se staly terčem zlodějů

Chatka i sklep se staly terčem zlodějů

Zlínští policisté řeší od víkendu dvě vloupání do objektů.V prvním případě se pachatel vloupal ve Zlíně v části Lůžkovice do chatky, nacházející se v chatové oblasti u řeky Dřevnice.

Ilustrační foto
11. července 2017 - 07:30

Nejdříve neznámý pachatel vnikl do oploceného prostoru chatky. Poté prohledal kůlnu pod chatou, z které však nic neodcizil. Nakonec poškodil dveře chatky a vnikl do obytných prostor, kde přespal. Při svém odchodu si z chaty vzal motyku. Celková škoda odcizením a poškozením se vyšplhala na osm set korun.

Ve druhém případě dosud neznámý pachatel vnikl do sklepních prostor bytového domu ve Zlíně na ulici Okružní. Zde pak vnikl do jedné sklepní kóje, ze které odcizil pánské silniční kolo, pumpičku, lyže s vázáním, snowboard s vázáním, dětský sportovní kočárek, dvě přepravky s pivem a jednu s prázdnými lahvemi a dva pytle s oblečením. Škoda se vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun.

Pachateli se lup pronesl, vážil 390 kilo

V obou případech se pachatel dopustil trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tři roky odnětí svobody.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Mgr. Lucie Javoříková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)