Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Čisté cyklostezky přispějí k bezpečnosti

Čisté cyklostezky přispějí k bezpečnosti

Plastové láhve, obaly od potravin nebo rozbité sklo. I tak mohou vypadat po zimním období stezky pro chodce a cyklisty. Chodci, cyklisté, koloběžkáři, inlajnisté, dbejte na čistotu stezek!

Ilustrační foto
21. března 2019 - 07:30

Uvědomte si, že odhozená či rozbitá láhev může způsobit i vážné zranění.Ačkoliv města Otrokovice i Zlín pořádají na našich stezkách pro chodce a cyklisty před zahájením sezóny úklid a technické služby obou měst se snaží tyto komunikace udržovat, měli by zejména všichni uživatelé cyklostezek dodržovat pravidla, nepohazovat odpadky, nerozbíjet sklo či je jinak

„V neděli jsem v Otrokovicích místo kávy za poslední peníze koupila lopatku, smetáček, sáčky na odpadky a uklízela skleněné střepy u dřevěného altánku na Trávníkách, následně v Malenovicích v ulici Tečovská a ve Zlíně mezi nám. Míru a ulicí Dlouhá. Nejhorší situace byla a je u dřevěného altánku Otrokovice. Střepy od skla byly všude! Cyklostezku jsem se snažila zamést, ale chtělo by to ještě zametací stroj,“ popsala smutně svůj nedělní výlet Jana Vybíralová, nadšená cyklistka a podporovatelka cykloturistiky Jana Vybíralová. Původně měla cyklistka namířeno na kole do Uherského Hradiště, ale velké množství odpadků po cestě ji tolik překvapilo, že svůj záměr změnila a vlastnoručně se ujala úklidu. „Škoda, že si technické služby nemohou dovolit přes víkend na telefonické zavolání úklidovou službu na kritická místa,“ posteskla si Jana Vybíralová.


Podle sdělení jednatele Technických služeb Otrokovice Vladimír Plška uklízejí zaměstnanci stezku pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice každé pondělí. Veřejný úklid okolí stezky na trase Otrokovice – Zlín v rámci kampaně Do práce na kole se uskuteční v sobotu 30. března.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)