Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Cyklostezka do Kvasic je opět otevřená

Cyklostezka do Kvasic je opět otevřená

Kroměřížská radnice dnes opět otevřela cyklostezku z Kroměříže do Kvasic. Město k tomuto opatření muselo přistoupit na konci ledna. 

Ilustrační foto
9. dubna 2018 - 07:30

Na cyklostezku tehdy spadlo několik stromů a jeden z nich těsně minul projíždějícího cyklistu. Město jednalo o řešení situace se správcem porostu, kterým jsou Lesy ČR.

„V nejbližším okolí cyklostezky z Trávnických zahrádek do Kvasic bylo poté vytěženo bezmála 400 stromů. Uzavření komunikace bylo nutné kvůli bezpečnosti,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.


Lesní pozemky v sousedství cyklostezky vlastní stát. Nacházely se na nich vzrostlé stromy, které byly ve špatném stavu.

„Odstraněni byly zejména jedinci, u kterých bylo identifikováno napadení houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů. V následujícím období bude stav ponechaných stromů monitorován a v případě nutnosti budou pokáceny další nebezpečné stromy,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Tematické prohlídky města Uherské Hradiště 2018

Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala plánují Lesy ČR v průběhu následujících dvou let kompletně vyměnit staré a nemocné dřeviny v lokalitě za mladou a perspektivní výsadbu. „Cílem je, aby neohrožovala bezpečný provoz po cyklostezce,“ uzavřel Hanzal.

Podle webu města Kroměříže


(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Kroměříž)