Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Cyrilometodějské stezka se představí na konferenci v Hodoníně

Cyrilometodějské stezka se představí na konferenci v Hodoníně

Na perspektivy Cyrilometodějské stezky v Jihomoravském kraji bude zaměřena konference konaná 30.11.2017 v Masarykově muzeu Hodonín konaná pod záštitou hejtmanů Zlínského a Jihomoravského kraje Jiřího Čunka a Bohumila Šimka.

Kaple na Radhošti
30. listopadu 2017 - 07:30

„Cílem konference je informovat aktéry na jižní Moravě o kulturních stezkách Rady Evropy a o kandidátské Cyrilometodějské stezce s těžištěm ve Zlínském kraji. Dále aktivizovat ke spolupráci v rozjetých projektech a využít tak potenciál kulturně-historického dědictví zdejšího regionu ve prospěch plánovaných poutních tras a související nabídky,“ uvedl předseda sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a rovněž radní Zlínského kraje Jan Pijáček.

Konferenci pořádá sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Masarykovým muzeem Hodonín a Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava.

Poslední možnost vidět pětimetrový mechanický betlém v telčském muzeu

Mezinárodní sdružení EKSCM zabývající se možnostmi rozvoje Cyrilometodějské stezky založil Zlínský kraj a Centrála cestovního ruchu Východní Moravy v r. 2013 v souvislosti s oslavami 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů na Moravu a s cílem rozvoje poutní turistiky spjaté s odkazem sv. Cyrila a Metoděje. V současnosti má sdružení 15 členů ze 3 zemí (ČR, SR, Řecko).

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)