Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Další etapa rekonstrukce zimáku Na Lapači je v plném proudu

Další etapa rekonstrukce zimáku Na Lapači je v plném proudu

Nové WC pro imobilní návštěvníky, úprava prostor fanshopu, rekonstrukce šesti šaten dorosteneckých a žákovských týmů a šaten hostů včetně nového nábytku či nové nadstřešení střídaček v přízemí stadionu.

Stadion Na Lapači
7. května 2018 - 07:30

Stavební úpravy hygienického zázemí pro návštěvníky v prvním podlaží jsou zahrnuty do letošní etapy rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači. Hotovo by mohlo být v průběhu srpna, aby nebyla narušena příprava a začátek další sezóny. Rekonstrukce si vyžádá 9,3 milionů korun a dvěma miliony korun na ni přispěl i Zlínský kraj.

„Součástí rekonstrukce jsou i úpravy rozvodů zdravotechniky, vzduchotechniky a elektroinstalace včetně úprav stávajícího vytápění, měření a regulace, aby bylo zajištěno lepší odvětrávání šaten hráčů,“ doplnil starosta Jiří Růžička s tím, že letos se vybudují také toalety pro imobilní fanoušky, a to v přízemí pod tribunou pro sedící diváky.

V přízemí stadionu je naplánována také úprava prostor pro broušení bruslí či rekonstrukce hygienického zázemí v šatnách hostů. V prvním patře dojde ke stavebním úpravám toalet pro návštěvníky stadionu či výměně dveří u místností za brankami.

„V rámci rekonstrukce dojde k výměně oken, v plánu jsou i nové podhledy nebo položení nových podlah v přízemí i prvním podlaží,“ vyjmenoval další práce Petr Findeis, stavební technik vsetínské radnice.

Značení kol syntetickou DNA pokračuje i letos


Rekonstrukce zimního stadionu začala v roce 2016, kdy došlo k výměně chladicího systému ledové plochy a montáži světelných tabulí včetně nové velké LED obrazovky. Tato investice stála městskou pokladnu bezmála 10 milionů korun. V loňském roce proběhla další etapa, která si vyžádala 11,3 milionu korun, a týkala se šaten „A“ týmu, dorostenců i žáků, rozcvičovny, kanceláře trenérů a kustodů včetně nového hygienického zázemí, ale také stavebních úprav hygienického zázemí pro návštěvníky zimního stadionu a bufetů pod tribunami. Na každou z etap rekonstrukce získalo město Vsetín od Zlínského kraje dotaci ve výši dvou milionů korun.

Pro Zlinskenovinky.cz Ing. Marek Mikuš, Koordinátor Projektu Zdravé město a MA 21.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)