Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Další nová zeleň pro sídliště Luh ve Vsetíně

Další nová zeleň pro sídliště Luh ve Vsetíně

Celkem 24 listnatých stromů vysadila odborná firma v minulých dnech na zelených plochách v sídlišti Luh podél ulice Jasenická.

Ilustrační foto z výsadby
4. prosince 2020 - 07:30

Město jejich nákup a výsadba přišly na 170 tisíc korun, přičemž 120 tisíc činí dotace z Národního programu Životního prostředí. Nové stromy, především javory, jilmy, duby, okrasné jabloně a třešně či střemchy, doplňují stávající výsadbu.

„Vybrali jsme původní druhy dřevin, které vycházejí ze společenstva břehových porostů nedalekého Jasenického potoka. Jejich umístění bylo zvoleno tak, aby v budoucnu nezhoršovaly světelné podmínky v nedalekých bytových jednotkách,“ uvedl správce městské zeleně Petr Mikulík s tím, že stromy jsou vysazeny nepravidelně v pásu mezi chodníkem a bytovými domy v délce 1,2 kilometru v Luhu II a III.

Stromy, poté co vzrostou, sníží negativní dopady velmi husté automobilové dopravy na Jasenické ulici zachycením znečisťujících látek v ovzduší, a také pomohou zadržovat vodu z dešťových srážek v krajině. Jejich výsadbou se zvýší i rozmanitost zeleně v sídlišti.


Pořízení a výsadbu stromů financovalo město Vsetín ze svého rozpočtu, ale významnou částí na něj přispělo i Ministerstvo životního prostředí. Podíl města na celkových nákladech nakonec činil 50 tisíc z celkových 170 tisíc korun.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)