Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Další seniorka se stala obětí podvodníka

Další seniorka se stala obětí podvodníka

Zlínští kriminalisté se od pátku zabývají krádeží peněz z rodinného domu v obci na Zlínsku. Neznámý muž se pod legendou dostal do obydlí šestaosmdesátileté ženy a nepozorovaně jí z ložnice odcizil starší kabelku.

Ilustrační foto
7. srpna 2019 - 07:30

V kabelce měla uloženo devadesát osm tisíc korun. Muž ve věku kolem padesáti let zazvonil u dveří starších manželů v úterý kolem sedmnácté hodiny. Tvrdil, že jde oběma manželům znovu vyřídit důchod a že to předjednal s jejich synem. Ten byl ovšem v době mužovy návštěvy na dovolené, takže si tuto informaci senioři nemohli ihned ověřit. Muž požadoval občanský průkaz seniorky i jejího devadesátiletého manžela. Žena začala doklady v jednotlivých pokojích v domě hledat, muž chodil všude za ní a s někým telefonoval, tvrdil, že s jejím synem. Z dokladů si opsal údaje a asi po půl hodině z domu odešel.


Po návratu syna z dovolené společně prohledali celý dům. Protože kabelku ani peníze nenašli, obrátili se v pátek na policii, kde celou událost oznámili. Kriminalisté po muži, který odcizil peníze, pátrají. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)