Svátek má: Marika

Regiony

Velikost textu:

Další SOS tlačítka míří mezi vsetínské seniory

Další SOS tlačítka míří mezi vsetínské seniory

Díky vítěznému projektu Vsetínský senior mohla být přidělena další bezpečnostní tlačítka. Celkem 10 nových SOS tlačítek tak od září najde své nové majitele, sedm jich je pořízeno z projektu Vsetínský senior a další tři poskytla městská policie novým zájemcům.

Předání SOS tlačítka
30. září 2022 - 07:30
 
Celkem tak mezi vsetínskými seniory je již dvacítka bezpečnostních tlačítek.  SOS tlačítka jsou určena především pro seniory, kteří trpí zdravotními problémy, žijí sami, mají omezenou soběstačnost či mobilitu, mohli by být ohroženi nenadálou zdravotní indispozicí, pády či úrazy a mohlo by se stát, že by si ve svém stavu nemohli přivolat pomoc.

„Případů domácích úrazů u osamělých seniorů na Vsetíně přibývá a bezpečnostní tlačítka mohou pomoci řešit tento problém. Podporujeme seniory, aby žili doma ve svém prostředí a věřím, že jejich rodinní příslušníci budou klidnější, když budou vědět, že jejich babička či dědeček mají zajištěnu první pomoc v případě nehody,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která má sociální oblast ve své kompetenci a dodala: „Díky zájmu seniorů o bezpečnostní tlačítka jsme připravili zásobník zájemců o jejich další pořízení, abychom je mohli v příštím období nabídnout potřebným.“Signalizační bezpečnostní tlačítko je vybaveno GPS lokátorem, pádovým senzorem a hlídá také nabití baterie, která vydrží více jak týden. „Obsluha SOS tlačítka je jednoduchá, poté, co uživatel zmáčkne tlačítko, tak mu obratem voláme a hovor je automaticky spojen bez nutnosti jej přijímat. V případě, že by senior neodpovídal či jinak nereagoval, vysíláme k němu hlídku městské policie, která zajistí další pomoc,“ popisuje postup ředitel městské policie Patrik Pecina.

Zlínskénovinky.cz informovala Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meuVsetin)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
35%
Ne
transparent.gif transparent.gif
65%