Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Den s IZS přinesl žákům cenné znalosti, dovednosti, ale i zábavu

Den s IZS přinesl žákům cenné znalosti, dovednosti, ale i zábavu

Páteční dopoledne v Rekreačním areálu Štěrkoviště dnes patřilo složkám integrovaného záchranného systému a žákům osmých tříd základních škol a tercie víceletého gymnázia.

Soutěžní den s IZS
18. září 2023 - 07:30

Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pro ně opět po roce připravil Soutěžní den s IZS plný vzdělání, praktických úkolů a zábavy.

Žáci plnili úkoly pod vedením profesionálních i dobrovolných hasičů z Otrokovic, Policie ČR, Městské policie Otrokovice i Zlín, Celní správy, Armády ČR, BESIPu, Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a Střední a vyšší zdravotnické škola ve Zlíně. Společně připravili celkem patnáct stanovišť, kde soutěžícím představovali svou každodenní činnost, a zábavnou formou jim ukazovali aktivity zaměřené na ochranu zdraví a bezpečnost občanů. „V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 78 dětí, a to nejen z otrokovických škol, ale i blízkého okolí. Celkem mezi sebou soutěžilo 13 týmů. Tuto soutěž pořádáme již třetím rokem a velmi nás těší zájem škol i ochota všech složek integrovaného záchranného systému podílet se na této akci a dětem předávat vědomosti, rady i  praktické zkušenosti. Za to jim patří velké poděkování,“ zdůraznila Helena Dolinová z Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice.Žáci, zařazení do týmů podle jednotlivých škol, se vypořádávali se zadanými úkoly s cílem získat putovní pohár starostky města Otrokovice Hany Večerkové. „DDM Sluníčko přináší vždy něco navíc. Je nepostradatelnou organizací ve městě, která jednak naplňuje volný čas dětí v podobě kroužků, ale také organizuje řadu akcí pro školní kolektivy i veřejnost. Aktivity v oblasti prevence pak považuji za mimořádně důležité. Žáci si odnáší spoustu zážitků a spolu s nimi i vědomosti či dovednosti, které mohou uplatnit v životě,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Kromě vědomostních kvízů si žáci mohli vyzkoušet plavbu na člunu, první pomoc, testy fyzické zdatnosti, střelbu ze vzduchovky a jiné. Pohár za nejvíce nasbíraných bodů si letos odvezl tým ze Základní školy Halenkovice.

Zlínskénovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meuotrokovice)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%