Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Diakonie otevřela Domov Vyhlídka

Diakonie otevřela Domov Vyhlídka

Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) Vsetín otevřela ve čtvrtek 13. září třetí domov pro seniory. Domov Vyhlídka, který vznikl přestavbou bývalé zdravotnické školy ve Strmé ulici. Ubytování poskytne dvaceti seniorům.

Ilustrační foto
17. září 2018 - 07:30

Výstavba začala v květnu 2017. Vedení Diakonie se pro vybudování rozhodlo kvůli neustále se zvyšující poptávce po pobytu v domově pro seniory. Zatím ve městě fungovaly dva domovy pro seniory provozované Diakonií ČCE: Jabloňová a Harmonie.

„Kapacity našich obou domovů jsou zcela naplněné a poptávka po volných místech roste,“ řekl ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

Foto z otevření

Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 45 milionů korun, velkou část poskytly dotace a dary. Ministerstvo práce a sociálních věcí a sociálních věcí poskytlo 24,5 milionu korun, Zlínský kraj 3 miliony, město Vsetín 2 miliony a dalších 2,8milionu přispěla Diakonie. Starosta Vsetína ve své řeči při slavnostním otevření řekl, že je rád, že se v domově lidé sešli v tak hojném počtu.

„Spolupráce Diakonie a města je dobrá a stále více se prohlubuje, a proto mohlo vzniknout tak krásné dílo. Těší mě, že lidé, kteří budou využívat zdejší služby, budou v takovém hezkém prostředí a v péči kvalifikovaných, citlivých a pečlivých lidi pracujících s vysokým nasazením. Protože lidése zkušenostís poskytováním pomoci, kteří svou práci dělají s otevřeným srdcem a láskou, jsou v takových službách nesmírně důležití,“ řekl Jiří Růžička.

Hejtman Zlínského kraje upozornil, že Domov Vyhlídka je příkladnou ukázkou symbiózy Diakonie a města, protože kdyby nebylo město, tak Diakonie neměla kde stavět. A kdyby nebylo Diakonie, není jisté, jestli by se našel jiný stavebník.

„Všem těm, kteří pracovali na tomto projektu, bych chtěl poděkovat. Budova nádherně zapadá do zástavy, která tady je. Sociálních míst je nedostatek, v kraji jsme ale předběhli dobu,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.


Ředitel Diakonie ČCE uvedl, že je rád, že může u otevření Domova Vyhlídka být. „Dnes můžeme do velké rodiny Diakonie přivítat tento nový třetí domov pro seniory. Chtěl bych poděkovat panu řediteli a všem lidem, kteří se na tomto díle podíleli. Je to něco, na co Diakonie a město Vsetín mohou být právem hrdi,“ řekl Jan Soběslavský.

Pro Zlinskenovinky.cz Alexandra Buršíková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Městský úřad Vsetín)