Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Do Lešné u Meziříčí na Výstavu mečíků

Do Lešné u Meziříčí na Výstavu mečíků

Křehká krása květů gladiol ovládne od pátku 19. do neděle 21. srpna historické prostory zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Z plakátu k výstavě
17. srpna 2022 - 07:30

V památce patřící do rodiny Muzea regionu Valašsko bude k vidění široké spektrum druhů právě kvetoucích mečíků, které přivezou členky Gladiol klubu Ratiboř, Stanislav Novotný a další pěstitelé z okolí. „Výstava proběhne v Klenutém sále a květinová aranžmá vyzdobí i další interiéry zámku,“ doplnila kurátorka Ester Miniariková s tím, že v ceně vstupného je také prohlídka výstavy historických kočárků Až přiletí čáp a stálé expozice Bankovky z celého světa.

Návštěvu výstavy můžete spojit i s prohlídkou vyhlášeného zámeckého parku, v němž se nachází vzácné druhy stromů a keřů. Rozhodně nevynechejte ani zdejší historické interiéry s unikátní výzdobou a mobiliářem z dob, kdy zámek obývala šlechtická rodina Kinských. Dětem pak můžete zpestřit návštěvu pátrací hrou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu. „Tímto bych chtěla všechny co nejsrdečněji pozvat. Udělejte si pěkný výlet s rodinou či přáteli za krásou mečíků a historií našeho zámku. Těšíme se na Vás,“ vzkázala Miniariková.

Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí  Muzea regionu Valašsko.

((rp,zlinskenovinky.cz,foto:zk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%