Svátek má: Marika

Regiony

Velikost textu:

Do Lešné u Valašského Meziříčí na sraz historických vozidel

Do Lešné u Valašského Meziříčí na sraz historických vozidel

Všichni milovníci a milovnice historických vozidel by rozhodně neměli chybět v neděli 2. října na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Ve zdejším anglickém parku proběhne mezinárodní sraz klubu Honest Veteran Car Rožnov..

Ilustrační foto
28. září 2022 - 07:30

Do zámeckého parku lešenské pobočky Muzea regionu Valašsko dorazí první říjnovou neděli tuzemské i zahraniční skvosty vyráběné napříč celým 20. stoletím. Příjezd kolony je očekáván mezi 12 a 12.30 hodin, odjezd je v plánu po skončení přehlídky a doprovodného programu kolem 16 hodiny.

„Lidé si budou moci pěkně z blízka prohlédnout všechna vozidla. V průběhu odpoledne vystoupí taneční klub Swing Dance, který si jako bonus připravil i školu tance pro veřejnost. Děti se mohou těšit na závod šlapacích autíček, o hudební doprovod se postará orchestr JazzZušák ze ZUŠ Alfréda Radoka,“ vyjmenovala kurátorka akce Květa Zemanová.Vstupné se pohybuje v následujících relacích: plné 60 Kč, snížené (studenti, ZTP) 40 Kč, děti (6–15 let) 30 Kč, do 6 let zdarma. „V ceně vstupenky je i prohlídka expozice bankovek z celého světa v přízemí zámku,“ dodala Zemanová.

Přehlídka historických vozidel na zámku Lešná u Valašského Meziříčí, konaná pod názvem Svatováclavská vyjížďka, měla v minulých letech vždy velký úspěch a pravidelně lákala stovky lidí. „A já pevně doufám, že na to dokážeme navázat i letos. Všechny co nejsrdečněji zveme,“ vzkázala kurátorka.

Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí  Muzea regionu Valašsko.
 
(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Jiří Koňařík)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
35%
Ne
transparent.gif transparent.gif
65%