Svátek má: Štěpánka

Regiony

Velikost textu:

Do Lešné u Valašského Meziříčí na veterány

Do Lešné u Valašského Meziříčí na veterány

Skvosty z počátku minulého století i jejich pozdější následovníci budou k vidění na 10.ročníku Svatováclavské vyjížďky historických vozidel, který zavítá 28.září na Den české státnosti do zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Ilustrační foto z akce
20. září 2020 - 07:30

Součástí bude i zajímavý doprovodný program, a přestože jinak bývá v pondělí zemek uzavřen, tentokrát udělá Muzeum regionu Valašsko výjimku.

Samotnou vyjížďku organizuje Klub historických vozidel Nový Jičín. Konvoj nablýskaných krasavců na čtyřech či dvou kolech zastaví v parku zámku Lešná u Valašského Meziříčí od 10:00 do 12:30 hodin.

Muzeum při té příležitosti připravilo zajímavý doprovodný program. Provádět jím bude samotný hrabě Kinský se svými hosty, k poslechu zahraje orchestr valašskomeziříčské ZUŠ Alfréda Radoka s názvem JazzZušák a chybět nebude ani občerstvení. Vstupné je 50 Kč (plné), 30 Kč (snížené) a 130 Kč (rodinné).

„Účastníci akce budou mít vstup zdarma na výstavu Barevný svět,“ doplnila kurátorka akce Květa Zemanová.Zámek bude otevřen od 9 do 17 hodin.


Podobná setkání historických vozidel na zámku Lešná mají dlouholetou tradici.

„Je to zajímavá možnost udělat si pěkný sváteční výlet s rodinou. Akce probíhá venku v příjemném prostředí parku, takže se není třeba obávat žádných omezení. Budeme se na vás těšit,“ pozvala Květa Zemanová.

Pro Zlinskenovinky.cz Jiří Koňařík,Muzeum regionu Valašsko, p. o.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)