Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Do Valašského Meziříčí na tradiční Sklářské kouzlení

Do Valašského Meziříčí na tradiční Sklářské kouzlení

Ukázky výroby a zdobení skla, řemeslný jarmark, tvořivé dílny, soutěže pro děti, hudební vystoupení, slavnostní okamžiky i nejrůznější dobroty k jídlu a pití.

Sklářské kouzlení
22. března 2023 - 07:30

To vše a mnohé další nabídne oblíbená akce Sklářské kouzlení, která proběhne v sobotu 25. března od 10 do 17 hodin na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Oblíbený program Muzea regionu Valašsko vzdává hold dlouhé sklářské tradici ve městě. Ta se tady dodnes drží i díky působení Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské (SUPŠS) Valašské Meziříčí, která je také spolupořadatelem této akce.   

Návštěvníci se mají i letos na co těšit. „Ukážeme Vám, jak se vyrábí, brousí a zdobí sklo, případně co zajímavého z něj lze vytvořit. Zájemci si budou moci některé techniky sami vyzkoušet, případně si na jarmarku zakoupit už hotové výrobky. Chybět nebude spousta dílniček a další zábavy,“ nastínila kurátorka akce Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko.Akce nabídne i zajímavý doprovodný program. Od 13 hodin začne hrát na prostranství za zámkem kapela Bp. Ve 14 hodin předá ředitel SUPŠS Jiří Pivovarčík dvěma významným osobnostem našeho regionu historičce umění Aleně Podzemné a sklářskému designérovi Ivanu Jakešovi skleněné odlitky rukou vyrobené v rámci nedávného Glass Sypozia Valašské Meziříčí. Poté je připraveno slavnostní zahájení výstavy prací studentů SUPŠS nazvané Za sklem. Pro děti se chystá designerská soutěž Navrhni vázičku (vítězné návrhy budou realizovány ze skla ve školní ateliérové huti a výherci je dostanou na vánoční akci v muzeu). Chybět nebude ani spousta občerstvení.

„Program je opravdu nabitý a já doufám, že za námi dorazí co nejvíce lidí. Přijďte s námi vzdát hold sklářské tradici našeho města, dozvědět se blíže o tomto krásném řemeslu a podívat se, jakým směrem jde jeho současná generace. Těšíme se na vás,“ pozvala Valoušková.

Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí  Muzea regionu Valašsko.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Muzeum regionu Valašsko)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%