Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolníci roznesli seniorům 500 bavlněných roušek

Dobrovolníci roznesli seniorům 500 bavlněných roušek

S žádostmi o doručení roušky až domů se mohou v Otrokovicích obrátit na městský úřad senioři nad 65 let. Tento servis může město poskytovat díky pomoci skautů a dalších dobrovolníků.

Ilustrační foto
28. března 2020 - 07:30

„Tuto službu nabízíme seniorům od pondělí 23. března. Za necelé čtyři dny jsme tímto způsobem rozvezli přibližně 500 kusů roušek. Zájem je skutečně velký,“ uvedl Kamil Hric ze sociálního odboru.

Senioři nad 65 let obdrželi do svých schránek papírový leták s telefonním číslem, na které mohou zavolat, pokud nemají možnost, jak si roušku sami obstarat. Toto číslo je od pondělí, kdy byla služba spuštěna, enormně vytíženo.

PROSÍME O TRPĚLIVOST!!!
„Chtěla bych tímto poděkovat pracovníkům sociálního odboru, skautům, zaměstnancům úřadu a dalším dobrovolníkům, kteří ve svém čase a bez nároku na odměnu bavlněné roušky rozvážejí. Zároveň musím opět poděkovat všem, kteří bavlněné roušky doma šijí a poskytují nám je k další distribuci. Moc si vás vážím,“ uvedla starostka města Hana Večerková. Dále uvedla: „V tomto týdnu jsme navázali spolupráci se společností LEVIER s. r. o., se sídlem v Otrokovicích, která pro město šije roušky zdarma a ve větším množství. Za tuto spolupráci jsme také nesmírně vděčni a moc děkujeme. Je úžasné, jak funguje spolupráce a solidarita.“


Telefonní číslo, kam se mohou senioři stále s žádostmi o doručení roušky obracet: 577 680 111. Díky zapojení tolika lidí jsou schopni průběžně doplňovat rouškovou pasáž. Děkují všem, kteří se i o roušky podělí.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková , tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)