Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí září novotou

Dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí září novotou

Zrekonstruované dětské dopravní hřiště bylo  slavnostně otevřeno ve Valašském Meziříčí. Jeho oprava přišla zhruba na 2 miliony korun. Polovinu této částky zaplatilo město Valašské Meziříčí, druhou polovinu Zlínský kraj. 

Ilustrační foto z akce
4. září 2017 - 07:30

„Jsem velmi rád, že se nám společně s městem Valašské Meziříčí podařilo toto hřiště opravit a udělat z něj místo, které nejen přispěje ke zkvalitnění zdejší dopravní výuky, ale zároveň se stane příjemnou lokalitou pro volnočasové aktivity široké veřejnosti,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.  
Nové dopravní hřiště
Rekonstrukce hřiště spočívala v demolici jeho stávajícího povrchu, pokládce nového povrchu z asfaltobetonu s nástřikem, rekonstrukci chodníků se zámkovou dlažbou a obnově dopravního značení.
Hejtmanství však myslí také na zvelebení ostatních dopravních hřišť na území kraje. Nechalo si zpracovat Studii obnovy dětských dopravních hřišť ve Zlínském kraji, která obsahuje vyhodnocení jejich současného stavu s návrhem na jejich případné úpravy či rekonstrukci, včetně navrženého časového harmonogramu a odhadu finančních nákladů. Studie obsahuje také návrh eventuálního rozšíření sítě dopravních hřišť v zájmu jejího celokrajského pokrytí. Tento dokument je východiskem k tomu, aby v průběhu pěti let byla dětská dopravní hřiště ve Zlínském kraji zrekonstruována a odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy.
Nové dopravní hřiště
Kromě Valašského Meziříčí jsou tak v horizontu dalších let navrženy také rekonstrukce dětských dopravních hřišť v Uherském Brodě, Zlíně-Malenovicích, Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

Pro Zlinskenovinky.cz Renata Janečková. tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,Zlínský kraj)