Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Dva chlapce srazil na nádraží v Otrokovicích vlak, nehodu přežili

Dva chlapce srazil na nádraží v Otrokovicích vlak, nehodu přežili

Vlaková souprava projíždějící vlakovým nádražím v Otrokovicích srazila dva chlapce z Uherskohradišťska. Srážka vymrštila jednoho chlapce na druhé nástupiště a druhého do kolejiště pod jiný stojící vlak, odkud ho museli vyprostit záchranáři s hasiči.

Ilustrační foto
14.březen 2016 - 10:00

Ve chvíli, kdy na jedné z kolejí zastavila vlaková souprava směřující do Přerova, projížděl po vedlejší koleji opačným směrem manipulační vlak bez cestujících, který ve stanici nezastavoval a směřoval do Starého Města. Dva chlapci si chtěli zkrátit cestu na druhé nástupiště, kam se lze bezpečně dostat pouze podchodem. Přecházeli přes koleje za stojící vlakovou soupravou a nevšimli si právě projíždějícího vlaku za ní. Ten je v rychlosti asi 120 km/h srazil. Srážka vymrštila jednoho chlapce na druhé nástupiště a druhého do kolejiště pod jiný stojící vlak, odkud ho museli vyprostit záchranáři s hasiči. Záchranáři dopravili oba chlapce s těžkými zraněními do lékařských zařízení.

V Dřevnici plavalo lidské tělo - jde o pohřešovaného ze Zlínska

Lidé, kteří se pohybují na vlakových nádražích nebo mimo nádraží přechází přes koleje, musí dodržovat následující bezpečnostní opatření:
  • Na vlakových nádražích používejte podchody a nadchody, nepřecházejte trať v místech, kde je to zakázáno!
  • Dokud vlak nezastaví, nevstupujte do kolejiště!
  • Nikdy nechoďte po trati či v její těsné blízkosti!
  • Mimo obec bez výhrad respektujte světelné signály na železničních přejezdech, ať už jdete pěšky nebo jedete autem.

Kriminalisté prověřovali, zda na neštěstí neměl podíl někdo další, což se nepotvrdilo. Příčinou nehody byla neopatrnost a nepozornost chlapců. Zlínskénovinky.cz o případu z počátku února, který byl zvěřejněn teprve nyní, informovala nprap. Monika Kozumplíková, mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:archiv)