Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Dva miliony na podporu sociálně zdravotních aktivit

Dva miliony na podporu sociálně zdravotních aktivit

Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí dotací na podporu sociálně zdravotních aktivit. Mezi 56 projektů rozdělí kraj celkem 2 135 000 korun.

Ilustrační foto
4. dubna 2021 - 07:30

Dotace dalším 5 projektům ve výši 136 000 tisíc korun budou ještě schvalovat krajští zastupitelé. Organizace dotaci využijí například na rekondiční a ozdravné pobyty, rehabilitační cvičení, výchovně vzdělávací aktivity, kroužky pro rodiče s dětmi, vzdělávání lidí s handicapem, canisterapii a další aktivity.

"Cílem programu je zlepšení zdravotního, fyzického i psychického stavu seniorů a osob se zdravotním postižením, dále posílení vztahů v rodině, zvýšení motivace k dárcovství krve prostřednictvím ocenění dárců a zabezpečení bezbariérového prostření,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí a neziskový sektor.

Žádosti o dotace v Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit mohly podávat právnické i fyzické osoby. Podporu dalším 5 projektům v celkové výši 136 000 korun bude schvalovat Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání 19. dubna.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)