Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Dvě nové výstavy v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu

Dvě nové výstavy v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu

Dvě nové výstavy je možno navštívit v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu. První z nich, nazvaná „To byl můj svět", je vzpomínkou na tvorbu amatérského fotografa Miroslava Šindeláře, druhá představuje výtvarné práce žáků ZUŠ Zlín – Jižní Svahy.

Ilustrační foto z výstavy
7.březen 2017 - 10:00

Miroslav Šindelář (1944–2016) tíhl k amatérské fotografii již od mládí. K jeho oblíbeným tématům patřily les a lesní krajina ve všech ročních obdobích, ale i kulturní památky naší země nebo folklor a dechovka. Rád fotografoval své rodné město Telč, ve Zlínském kraji byl jeho oblíbeným místem například Maják na Tlusté hoře nad Zlínem. Odtud se snažil mimo jiné zachytit co nejvzdálenější viditelné cíle.


Foto z výstavy

„Tato výstava fotografií zachycujících přírodu, města i lidi je pořádána jako vzpomínka na pana Miroslava Šindeláře. Svými snímky obohatil nejen život svůj, rodiny, přátel, ale také například dechových orchestrů ve Zlíně, které tak rád fotografoval," uvádí organizátorka výstavy Hana Šindelářová. Výstava je nainstalována ve 3. etáži budovy.

Na výstavě žáků ZUŠ Zlín – Jižní Svahy si lze v 16. etáži prohlédnout práce, na nichž děti s využitím abstraktních i konkrétnějších tvarových kompozic zachytily své pocity a emoce. K vidění jsou také různé kresebné techniky, doplněné o kolážové prvky, prostřednictvím kterých žáci zobrazují svět kolem sebe.

Obě výstavy budou v krajském sídle k vidění do konce března, vstup na ně je zdarma.

Pro Zlínskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)