Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Evropské peníze zlepší další úseky silnic ve Zlínském kraji

Evropské peníze zlepší další úseky silnic ve Zlínském kraji

Rozhodnutí o přidělení dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na další dvě investiční akce na krajské silniční síti obdržel Zlínský kraj. 

Ilustrační foto
17.červenec 2017 - 07:30

Celkově jde o částku 100,552 milionu korun, kterou kraj využije k dofinancování rekonstrukce průjezdního úseku silnice č. II/487 v obci Huslenky a modernizaci silnice č. II/490 mezi Polichnem a Újezdcem, místní části Uherského Brodu.
 

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dosáhnout na tyto dotace, které nám pomohou financovat dopravní stavby vedoucí ke zlepšení plynulosti a bezpečnosti silničního provozu na dotčených úsecích a rovněž ke snížení negativních dopadů provozu na obyvatele a životní prostředí,“ uvedl Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast dopravy.

V Huslenkách je již realizována rekonstrukce 1,7 kilometru silnice č. II/487. Jde o významnou krajskou komunikaci s vysokou intenzitou dopravy. Akce usnadní dojíždění obyvatel za prací i volnočasovými aktivitami a přispěje rovněž ke zkvalitnění dopravní dostupnosti turisticky atraktivního regionu Vsetínska, Beskyd a Javorníků. Celkové náklady akce: 60,661 milionu korun; dotace z IROP: 46,324 milionu korun (rok 2017: 41 559 milionu, rok 2018: 4,765 milionu). Dokončení realizace se předpokládá do konce letošního roku.

Do srpna příštího roku budou trvat stavební práce v Sulimova


Modernizace silnice č. II/490 mezi Polichnem a Újezdcem, konkrétně úseku dlouhého 3,4 kilometru, je již realizačně dokončena. Do konce roku bude provedeno dofinancování akce s využitím dotace. Celkové náklady akce: 71,479 milionu korun; dotace z IROP: 58,993 milionu korun. Aktuálně se tak již letos počítá s čerpáním dotací z IROP u šesti akcí, v celkové výši dotace přesahující 266 milionů korun.

Pro zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)