Svátek má: Jiřina

Regiony

Velikost textu:

Fanoušci už se sjíždějí do Vizovic, začíná Masters of Rock

Fanoušci už se sjíždějí do Vizovic, začíná Masters of Rock

Ve čtvrtek začne ve Vizovicích tradiční festival rockové hudby, který potrvá až do neděle. Desítky policistů budou v těchto dnech ve zvýšené míře dohlížet ve Vizovicích a okolí na pořádek a bezpečnost.

Ilustrační foto
11. července 2018 - 00:00

Tato akce pravidelně výrazně ovlivní život nejen obyvatelům Vizovic a nejbližšího okolí, ale také policistům a řidičům, kteří tudy budou projíždět. Desetitisíce fanoušků představují určité komplikace, které se společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat.


Ve Vizovicích budou od středy v pohotovosti policisté z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, kriminalisté, příslušníci z řad cizinecké policie a chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie. Společně s nimi budou nad veřejným pořádkem bdít také celníci a policisté letecké služby. Vrtulník s termovizí bude ve dne i v noci předcházet zejména majetkové trestné činnosti, pátrat po hledaných sobách a dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

V souvislosti s dopravou doporučuje Policie ČR všem návštěvníkům, aby respektovali dopravní značení a uposlechli rady a pokyny policistů a pořadatelů. Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Opatrně by si měli počínat také řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Stejně jako vloni bude cesta ze Zádveřic do Vizovic až k odbočce na Těchlovský kopec, tzv. stará Zádveřická, obousměrná a bude zde zakázáno parkovat.


Všechny návštěvníky důrazně policie varuje před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalukaždoročně dochází. Cenné věci proto nenechávejte ve stanech a berte si je s sebou. Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky i areálem a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost.

Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)