Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Fotbalisté FC Zlín se připojují k Movemberu a jdou příkladem

Fotbalisté FC Zlín se připojují k Movemberu a jdou příkladem

Movember – tedy akci upozorňující na prevenci rakoviny prostaty a varlat – v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně aktivně a osobně podpoří také zlínští fotbalisté. Ve středu nastoupí na pomyslné hřiště urologické ambulance dokonce celá fotbalová jedenáctka.

Hráči FC Zlín
7. listopadu 2023 - 07:30

Znamením Movemberu jsou kníry zdobící mužské tváře. „Jen nosit knír ale nestačí, důležité jsou právě preventivní prohlídky, a proto jsme se znova rozhodli, že ji s klukama absolvujeme taky. Budeme rádi, když se k nám připojí i fanoušci a podaří se nám rozšířit povědomí o tomto problému. Vyšetřit se může každý zdarma a bez lékařského doporučení,“ říká Antonín Fantiš, který o prohlídku v KNTB přímo požádal.  

Smutnou zkušenost s touto nemocí mají i někteří lidé ze samotného fotbalového klubu. O to více se snaží této problematice věnovat. „Měl ji můj táta a bohužel na ni zemřel. Myslím si, že po čtyřicítce jsou preventivní vyšetření velmi důležitá a dokážou mnohdy zachránit životy,“ zdůraznil klubový masér Patrik Hučko.  

Fotbalisté Zlína absolvují vyšetření prostaty v urologické ambulanci Baťovky ve středu 8. listopadu. Právě v listopadové středy mohou v čase 14:00-18:00 přijít bez objednání zájemci o preventivní vyšetření prostaty (budova č. 24, 1.NP). Příchozím bude odebrána krev na vyšetření PSA (prostatický specifický antigen). V případě podezřelých nálezů pak budou zdravotníci pacienty telefonicky kontaktovat ohledně dalšího postupu.Zlínský fotbalový klub se rozhodl podpořit Movember i dalšími aktivitami a soutěžemi, například v rámci ligového utkání s FK Jablonec, které se odehraje 11. listopadu v 15 hodin ve Zlíně. Část ze vstupného poputuje na podporu onkologické oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí, Krajská nemocnice T. Bati, a. s.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:KNTB)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%