Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Fotbaloví fanoušci opět potvrdili svou pověst

Fotbaloví fanoušci opět potvrdili svou pověst

V sobotu v 15.00 hodin odehráli zlínští fotbalisté další z řady utkání, tentokrát s 1. FC Slovácko na fotbalovém stadionu ve Zlíně na Letné. Policisté tento zápas vyhodnotili jako rizikový a tomu odpovídalo také jejich nasazení.

Ilustrační foto
12. února 2019 - 07:30

Kromě pořádkových jednotek, policistů na koních a policejních psovodů byli v pohotovosti také policisté kriminální, dopravní a cizinecké policie, nechyběli ani členové antikonfliktního týmu. Společně s nimi se bezpečnostního opatření účastnilo několik desítek strážníků městské policie a pořadatelů.

Foto z utkání

Samotný zápas proběhl bez větších incidentů ze strany fanoušků hostujícího týmu, kterých dorazilo více než tři stovky. Zato po zápase fanoušci opět dostáli své pověsti. V centru krajského města došlo k několika incidentům, při nichž museli zasahovat policisté.

Výsledkem bylo pět zajištěných mužů pro neuposlechnutí výzvy policistů. Celkově policisté řešili pět přestupků proti veřejnému pořádku, jeden proti občanskému soužití a jeden proti majetku, kdy fanoušci poškodili během utkání oplocení mezi tribunou a fotbalovým hřištěm. Za všechny přestupky čeká přestupce ve správním řízení pokuta.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínsého kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto policie)